Advert
Advert
Advert

GELENEKSEL ÇAĞDAŞ YAŞAMA HİZMET ÖDÜLÜNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

GELENEKSEL ÇAĞDAŞ YAŞAMA HİZMET ÖDÜLÜNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
GELENEKSEL ÇAĞDAŞ YAŞAMA HİZMET ÖDÜLÜNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI Küçük Menderes
Bu içerik 352 kez okundu.
Advert

ÇYDD Ödemiş Şubesi tarafından her yıl verilen Çağdaş Yaşama Hizmet Ödülünün altıncısı 11 Nisan Perşembe akşamı Ödemiş Roka Restoran’da yoğun bir davetli önünde gerçekleşti.

Bu yıl ödüle layık görülen isimler Emekli Öğretmen Sehavet Alp, Doktor R. Meryem Çakır ve Avukat Figen Küçük oldu. Ödül gecesinin açılışında İlhan Biçer tarafından hazırlanan ÇYDD Ödemiş video gösterimi yapıldı. Video sunumunda yaptığı konuşmada Başkan Akşahan, “Gecemizin iki amacı var. Birinci amacımız, şubemizin kuruluşunun 10. Yılı, genel merkezimizin de kuruluşunun 30. Yılıdır. Bu kutlu sayıların yaşandığı dönem daha bir anlamlı etkinlikler yapma gereğine inanıyoruz. Çağdaş Yaşama Hizmet ödül plaketi Türkiye ölçeğinde kabul gören bir projedir; şubemiz var olduğu sürece devamından yanayız. Çünkü insanların değeri yaşarken bilinmeli, onore edilmelidir.” Başkan Akşahan ayrıca, derneğimiz kendi öz binasında hizmet versin istiyoruz. Bunun için de değerli hemşerilerimizden bağış desteği istiyoruz, dedi.

Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Çolakoğlu da, derneğin amacının laik, demokratik, hukuk devletinden yana olan, Atatürkçü bir neslin yetiştirmek olduğu; bununla ilgili her türlü eğitim desteğinin dernek çatısı altında yapıldığını anlattı.

Yönetim kurulu üyesi Ayşe Kırıklı Çakır da, dernek bünyesinde gençlerle ilgili yapılan çalışmalı anlattı. Gençlerin farkındalıklarını Ödemişlilere tanıtmak için çok çalıştıklarını ifade etti.

Daha sonra plaket törenine geçildi. İlk olarak emekli Öğretmen Sehavet Alp’e plaketi Avukat Çetin Gacar tarafından takdim edildi. Doktor R. Meryem Çakır’a emekli öğretmen ve Şube Onur Kurulu Başkanı Kamuran Köymenoğlu, Avukat Figen Küçük’e de Efe Ofset sahibi Metin Dursun tarafından sunuldu. Plaket alanların özgeçmişleri de projeksiyenda yansıtıldı.

Gecede müzikleri hayatlarının vazgeçilmezi gören farklı meslekten arkadaşların oluşturduğu Grup Bizbize nostaljik parçalarla geceye renk kattılar.

Gece de ayrıca Çağdaş Yaşamlı iki gencin dans gösterisi de büyük bir beğeniyle izlendi ve büyük alkış topladı.

Ödül töreni gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli