Advert
Advert
Advert

İLK MECLİSİN GÜNDEMİ BELLİ OLDU

İLK MECLİSİN GÜNDEMİ BELLİ OLDU
İLK MECLİSİN GÜNDEMİ BELLİ OLDU Küçük Menderes
Bu içerik 1793 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi'nde Mehmet Eriş döneminin ilk meclis toplantısı yarın akşam 21.30'dayapılacak. Yeni dönemdeki ilk toplantı Başkanvekilliği, Encümen ve ihtisas komisyonlarının üye seçimleri ile geçecek. Belediyenin 2018 yılı faaliyet raporu okunacak. 

YARIN AKŞAM 21.30'DA
31 Mart'ta Ödemiş'in yeni belediye başkanı ve yeni meclis üyelerinin belirlenmesi sonrası ilk meclis mesaisi yarın akşam yaşanacak. Meclis üyelerinin mazbatalarını 11 Nisan'da almaları nedeniyle gecikmeli hale dönüşen Ödemiş Belediye Meclisi yarın akşam 21.30'da belediye hizmet binası meclis salonunda toplanacak. 
Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in yapacağı açılışın ardından meclis divan katipliği için iki asil iki yedek üye seçilecek. Seçim maratonu Belediye Meclisi Başkanvekillikleri için iki ismin seçilmesi ile sürecek. Belediye Encümenine gizli oylama ile 3 üye seçimi yapılacak. 
Daha sonra bir yıllığına görev yapmak üzere ihtisas komisyonlarının üye sayısı belirlenecek. En az üç en fazla beş üyeden oluşabilecek Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Sağlık Komisyonu için üye seçimi gerçekleştirilecek. 
Ödemiş Belediye Meclisi Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonunun görev süresi ve üye sayısı belirlenip seçimi yapılacak. 
Tarihi Kentler Birliği meclisinde görev alacak asil üye ve yedek üye, Ege Belediyeler Birliği meclisinde görev alacak asil üye ve yedek üye ile Gayrimenkul Satış Komisyonu'nda yer alacak bir meclis üyesi seçimle belirlenecek. Seçim maratonu Ödemiş OSB Müteşebbis Heyeti'nde belediye meclisini temsil edecek asil üye ve yedek üyenin seçimi ile sona erecek.

DENETİM KOMİSYONU'NUN RAPORUYLA İLGİLİ BİLGİ VERİLECEK 
Daha sonra Denetim Komisyonu'nun raporu konusunda meclis üyelerine bilgi verilecek. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında Ödemiş Belediyesi'nin 2018 yılı faaliyet raporu da görüşülecek. 
2019 yılının kalan bölümü için meclis çalışma takviminin de yer aldığı 24 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanacağı toplantı dilek ve temenniler bölümü ile son bulacak. 
Seher İlay Semerci

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli