Advert
Advert
Advert

Hastanede ‘hemşirelikte ve ebelikte inovatif’ konferansı

Hastanede ‘hemşirelikte ve ebelikte inovatif’  konferansı
Hastanede ‘hemşirelikte ve ebelikte inovatif’  konferansı Küçük Menderes
Bu içerik 202 kez okundu.
Advert

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü,  İnovatif Hemşirelik Derneği Başkanı Dr. Yeliz Doğan Merih, Ödemiş Devlet Hastanesi’nde ‘Hemşirelikte ve Ebelikte İnovatif Düşünme ve Uygulamaları’  konulu eğitim semineri verdi.

Ödemiş Devlet Hastanesi başhekimi Doktor Ömer Koçak “Devlet Hastanesi olarak Dr. Yeliz Doğan Merih’e bu keyifli söyleşi için teşekkür ediyoruz. Devlet hastanesi olarak toplumumuzu bilgilendirici sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyoruz.”dedi.

Hemşirelik derneği başkanı Yeliz Doğan Merih de “İnovatif uygulamalar hemşirelik bakım kalitesinin geliştirilmesi, bakım maliyetlerinin azaltılması, kanıta dayalı hemşirelik uygulamalarının ve hemşirelikte bilimsel bilgi birikiminin arttırılmasında önemli bir yere sahiptir. Hemşirelik literatüründe birçok inovatif uygulamaya rastlanmaktadır. Türkiye’de ise hemşirelik alanında sınırlı inovatif çalışmanın olması, hemşirelikte inovatif uygulamaların gelişmeye gereksinimi olduğunu göstermektedir. Hemşirelerde inovasyon konusunda farkındalık oluşturulması inovatif uygulamaları arttıracaktır. Bu çalışmanın amacı, inovasyon hakkında bilgi vermek ve hemşirelikte inovasyon uygulama örneklerini tanıtarak hemşireleri inovatif uygulamalara yöneltmektir” şeklinde konuştu.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi