Advert
Advert
Advert

Palyatif bakım hemşirelerine sertifika töreni

Palyatif bakım hemşirelerine sertifika töreni
Palyatif bakım hemşirelerine sertifika töreni Küçük Menderes
Bu içerik 290 kez okundu.
Advert

Ödemiş Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Hemşireliği kursiyerlerine sertifika töreni yapıldı. Konferans salonunda düzenlenen törene, İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur da katıldı.

Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Ömer Koçak kursiyer hemşirelerin keyifli bir ortamda eğitim programlarını sürdürdüğünü ifade ederken, “Çok keyifli bir eğitim programı hastanemizde sürüyor. Çevre illerden gelen kursiyer hemşirelerimiz var. Mardin'den bile gelen hemşirelerimiz var. Dolayısıyla onlarla tecrübelerimizi paylaşmak, hastanemizdeki iyi uygulamaları paylaşmak, onlardaki iyi uygulamaları bölüm bölüm gezmek bizim için çok keyifliydi. Eminim onlarda çok keyif aldılar. Ödemiş’in sadece bir hastane değil kültürünü de tanıttık, bölgelerini de tanıttık. Çok sıcak ve samimi bir ortamda eğitimler devam ediyor“ dedi.

Sertifika törenine katılan İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur da Ödemiş’e her geldiğinde mutlu olduğunu ifade ederek “Buraya her geldiğimde özellikli hizmet üretmiş olmanızdan dolayı gurur duyuyorum. Tam bir ekip ruhunun nasıl olduğunu gösteriyorsunuz. Çevre illerden gelen kursiyerlerimize de ‘hoşgeldiniz’ diyor ve Ödemiş' i sizlere tanıtmış olmaktan da mutluluk duyuyoruz. Ben palyatif hemşireliği konusunda gösterdiğiniz ve göstereceğiz özveriden dolayı, katılanlara teşekkür ediyorum. Oralarda yatan hastalar Allah razı olsun dediklerinde,  Allah’ın o duaları kabul edeceği hastalardan olduğunu varsayıyoruz. Tüm hastaların öyledir ama bir gün bile, yatalak olmanın çok büyük eziyeti var. O yüzden yapacağınız her türlü hizmet, Allah katın da çok makbul, manevi ,vicdani yönü de çok kuvvetli o yüzden çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Palyatif hemşireleri için söylüyorum. Ödemiş Devlet Hastanesine gelmekten çok mutlu oluyorum, ürettiklerinizden de çok mutlu oluyorum, her yerde anlatıyorum gurur duyuyorum” dedi.

 Konuşmaların ardından, İl Sağlık Müdürü Salnur, beraberindeki Hastane Hizmetleri Başkanı Anıl Esen, yardımcısı Selahattin Keskindemirci, Başhekim Ömer Koçak ile birlikte Ödemiş Devlet Hastanesi bünyesinde açılan "Palyatif Bakım Hemşireliği" kurslarını bitiren hemşirelere sertifikaları takdim edildi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi