Advert
Advert
Advert

İzmir-Aydın sınırında yürek sızlatan görüntüler

İZMİR SINIRINA BIRAKILAN KÖPEKLER AÇLIKLA SAVAŞIYOR

İzmir-Aydın sınırında yürek sızlatan görüntüler
İzmir-Aydın sınırında yürek sızlatan görüntüler Küçük Menderes
Bu içerik 625 kez okundu.
Advert

Beydağ-Nazilli karayolu üzerinde İzmir-Aydın il sınırları yakınlarındaki ormanlık alanda çok sayıda başı boş köpek kaderlerine terk edilmiş halde bekliyor. Bu köpeklerin Nazilli ve çevresinden getirilip bırakıldığını ve bu durumun sık sık tekrarlandığını söyleyen hayvansever Gürkan Çınar, aç kalan köpeklerin yavru köpekleri yediğini belirtti.

 

ONLARCA KÖPEK KADERİYLE BAŞ BAŞA

Ödemiş’te yaşayan ve her akşam ilçe merkezinin farklı noktalarında sokak hayvanlarına yemek bırakan hayvansever Gürkan Çınar, İzmir-Aydın sınırında yaşanan drama dikkatleri çekti. Kızı Aybike Çınar ile birlikte adeta kaderine terk edilmiş köpekleri beslemeye çalışan Ödemişli hayvansever, yetkilileri bölgeye davet etti.

Çok sayıda köpeğin Nazilli ve çevresinden toplanıp İzmir sınırlarına bırakıldığını söyleyen Çınar, ormanda aç kalan köpeklerin birbirlerini yediğini ve bölgedeki hayvan damlarına kadar saldırdığını belirterek Beydağ-Nazilli karayolunda bir trajedinin yaşandığını vurguladı.

 

HER GİDİŞİNDE KÖPEKLERE EKMEK BIRAKIYOR

Nazilli’de eğitim gören kızını bırakmaya gidip gelirken İzmir-Aydın sınırı levhası yakınlarında sürüler halinde dolaşan köpekleri fark ettiğini söyleyen Çınar, “Bu durumu fark ettikten sonra kendim her gidişimde en azından 80-90 tane ekmek alıp köpeklere bırakmaya çalıştım. Benim elimden gelen bu, sorumluluğum da bu. Köpekler dağın başında kaderlerine terk edildikleri için günlerce aç kalıyor. Yavru köpekleri yiyorlar. Aç olmaları sebebiyle son derece saldırganlar. Yolun kenarına inenleri görebiliyoruz ama ormanın içi de köpek dolu.

 

“DÖNEM  DÖNEM SAYILARI ARTIYOR”

Bu köpeklerin Nazilli ve çevresinden toplanıp İzmir sınırı içine bırakılıp gidildiğini biliyoruz. Çünkü ben sık sık bu yolu kullanıyorum dönem dönem köpeklerin sayısı daha da artıyor. Bu da birilerinm Bu hangi vicdana sığar. Bunu yapanların içinde hiç mi sevgi yok. Savunmasız bu canları ormanda ölüme terk ediyorlar. Ormandaki köpeklerin hiçbirinin kulağında küpe yok. Toplanıp buraya bırakıldıkları çok belli. Kuş uçmaz kervan geçmez bir yer burası. Ben elimden geldiğince buraya yemek getirmeye çalışıyorum ama buradaki dram görünenden de büyük” dedi.

 

YETKİLİLERE ÇAĞRI YAPTI

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın burada yaşanan trajediye el koymasını isteyen Çınar, “Bu köpeklerin buradan toplanıp aşılanması, tedavilerinin yapılması lazım. Birçoğu hasta durumda. Aydın tarafından toplanıp köpeklerin İzmir’e bırakılması ile bu sıkıntıya çözüm bulduğunu zannedenlerin de cezalandırılması gerekiyor. Bu dünya hepimizin, hep birlikte yaşamamız için doğamıza, suyumuza, havamıza, hayvanlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Savunmasız bu canları kaderine terk edenleri kınıyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Parklar aracılığıyla burada yaşanan drama son versin. Bu canlarımız sahipsiz kalmasın” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI