Advert
Advert
Advert

Deveci: “Çiğ süt tavsiye fiyatı 2 lira”

Deveci: “Çiğ süt tavsiye fiyatı 2 lira”
Deveci: “Çiğ süt tavsiye fiyatı 2 lira” Küçük Menderes
Bu içerik 451 kez okundu.
Advert

Süt hayvancılığının sayılı merkezlerinden olan Ödemiş’te merakla beklenen soğutulmuş çiğ süt tavsiye fiyatı belli oldu. Ödemiş Süt Birliği Başkanı Halil Deveci Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından soğutulmuş çiğ süt tavsiye fiyatının litre başına 2 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Ulusal Süt Konseyine katılan Ödemiş Süt Birliği Başkanı Halil Deveci, "Çiğ süt fiyatımız 2 TL oldu. Üreticimiz için hayırlı olsun. Bu konuda çiftçimizin her zaman yanında olan Bakanımıza teşekkür ediyoruz" dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanı sıra Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş’la da bir araya gelen Deveci, bölge üreticilerinin talep ve beklentilerini anlattı.

 

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Ulusal Süt Konseyinin çiğ sütün tavsiye fiyatını 2018 yılı Temmuz ayında litre başı 1,70 TL olarak belirlendiğini hatırlatan Bakan Pakdemirli, “Geçen süreç içerisinde Bakanlığımız, üretimde sürdürülebilirlik ile arz/talep dengesinin sağlanması için süt destek primi fiyatlarını 2018 yılı son dört ayında 15 kuruş, 2019 yılı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan dönemi için ise 25 kuruş olarak belirlemişti. Bu kapsamda Ulusal Süt Konseyi üretim maliyetlerini göz önünde bulundurarak, 1 Mayıs 2019'tan geçerli olmak üzere soğutulmuş çiğ sütün tavsiye fiyatını litre başı 2 TL olarak belirlemiştir. Bu sürece katkı yapan üreticilerimize, örgütlerimizin başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Açıklanan süt tavsiye fiyatının 1 milyon 200 bin işletmemize, üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi