Advert
Advert
Advert

Akıl ve zeka oyunlarına Ödemiş damgası

ÖDEMİŞLİ İKİ ÖĞRENCİ DERECELERİ TOPLADI

Akıl ve zeka oyunlarına Ödemiş damgası
Akıl ve zeka oyunlarına Ödemiş damgası Küçük Menderes
Bu içerik 227 kez okundu.
Advert

Ödemişli öğrenciler, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Akıl ve Zeka oyunları Federasyonu (TAZOF) işbirliğiyle düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları İl Turnuvasında “Qbitz”, “Pentago”, “Kulami,” “Reversi”, “Mangala”, “Equilibro” oyun kategorilerinde ödülleri topladı.

İzmir Şehit Ömer Halisdemir Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde düzenlenen final yarışmasında Ödemiş’i temsil eden Çaylı Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Kazım Urun, “Kulami” İzmir birincisi, Çapacızade İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Resul Marangoz “Mangala” İzmir ikincisi oldu. Kazım Urun, Kulami il birinciliğiyle Bursa’da yapılacak Akıl ve Zeka Oyunları Ulusal Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

 

GENGÖRÜ’YÜ ZİYARET ETTİLER

Akıl ve zeka oyunlarında dereceye giren Kazım Urun ve Resul Danışman öğretmenleri Nilüfer Ayaydın ve Mustafa Çolakoğlu, okul müdürleri Sadullah Yalçın ve Mehmet Bozdağ ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü’yü ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Gengörü, öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak çeşitli ikramlarda bulundu.

 

“SİZLER ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ”

Gengörü, öğrencilere çalışmanın önemini belirterek “Sizler ülkenin geleceğisiniz. Ne kadar çok çalışıp başarılı olursanız, aileniz ve bizler bundan son derece mutlu oluruz. Zeka oyunlarında gösterdiğiniz başarı takdire değerdir, Milli Eğitim Müdürü olarak sizlerin bu başarılarınıza yenilerini ekleyeceğinize inanırken, hepinizi kutluyorum” diye konuştu.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi