Advert
Advert
Advert

Yılmazlar, Beydağ için mazbatayı aldı

“20 SENE GECİKMEYLE ELİMDE BİR RUH TAŞIYORUM”

Yılmazlar, Beydağ için mazbatayı aldı
Yılmazlar, Beydağ için mazbatayı aldı Küçük Menderes
Bu içerik 165 kez okundu.
Advert

Beydağ’da Millet İttifakı CHP adayı olarak %50,51’lik oy oranıyla belediye başkanlığına seçilen Feridun Yılmazlar mazbatasına kavuştu. Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte mazbatasını Ödemiş’te teslim alan Yılmazlar, mazbatayı 1999 yerel seçimlerinden kısa süre sonra vefat eden Beydağ Belediye Başkan adayı ağabeyi Mustafa Yılmazlar adına aldığını söyledi. Törende Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de Yılmazlar’ı yalnız bırakmadı, duygu dolu anlar yaşandı.

 

AĞABEYİNİN HAYALİNİ 20 YIL SONRA GERÇEKLEŞTİRDİ

Beydağ’da geçersiz oyların itirazlar sonrası yeniden sayılmasıyla oy farkını artıran Feridun Yılmazlar, Beydağ Belediye Başkanlığı için mazbatasını aldı. Yılmazlar’ı Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Millet İttifakı’nın Ödemiş Belediye Meclisi üyeleri ile Beydağlılar yalnız bırakmadı. Beydağ Belediye Meclisi üyeleri de mazbatalarını aldı.

 

“20 YIL ÖNCE ALINMASI GEREKİYORDU”

Beydağ İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mert Gümüşay’dan mazbatasını teslim aldıktan sonra Adalet Sarayı önünde konuşan Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, törene katılanları duygulandırdı. 1999 yerel seçimlerinde Beydağ Belediye Başkanlığı’na CHP’den aday olup seçilemeyen ve kısa süre sonra yaşamını yitiren ağabeyi Mustafa Yılmazlar’ı anan Feridun Yılmazlar, “20 sene gecikmeyle elimde bir ruh taşıyorum. 20 yıl önce alınması gerekiyordu, hak eden o idi. O’nun hatırası, söyledikleri halen aklımda. Onun adına alıyorum. Burada 25-30 yıldır siyaseti öğrendiğim, siyasi kurs aldığım büyük ağabeylerim var, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun. Beydağ halkına teşekkür ederim” dedi.

 

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Yılmazlar’ın sözleri sonrası duygulanan merhum Mustafa Yılmazlar’ın da yakın arkadaşı olan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’a sarılıp gözyaşlarına hakim olamadı. Eriş, 1999 yılında birlikte aday olduğu Mustafa Yılmazlar’ı özlem, saygı ve rahmetle andığını ifade ederek kardeşi Feridun Yılmazlar’a görevinde başarılar diledi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi