Advert
Advert
Advert

Eriş dönemi güzel tablolarla başladı

“BİZİM OYUMUZ 86 BİN OYDUR”

Eriş dönemi güzel tablolarla başladı
Eriş dönemi güzel tablolarla başladı Küçük Menderes
Bu içerik 412 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te Mehmet Eriş’in belediye başkanlığı dönemi centilmenlik tabloları arasında başladı. İtiraz süreçleri nedeniyle bir hafta gecikmeli yapılan devir teslimde Başkan Mahmut Badem belediyeden alkışlarla uğurlandı. Eriş, “Bizim oyumuz 86 bin geçerli oydur” diyerek birlik-beraberlik mesajları verdi.

Önceki gün İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Ödemiş’in yeni belediye başkanı Mehmet Eriş, CHP ve İYİ Parti üyeleri ile birlikte önce Hükümet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine katıldı.

 

YAĞIŞ ALTINDA ÇELENK SUNMA TÖRENİ

Yoğun yağışa rağmen çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen törende CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Ödemişlilere sandıklara giderek demokratik tercihlerini yaptıkları için teşekkür etti. İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın yeni dönemde de belediye çalışmalarıyla birliktelik içerisinde devam edeceği mesajını veren Halis, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve belediye meclisi üyelerine başarılar diledi. Daha sonra Eriş, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı Duruşu gerçekleştirilip hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

 

“BİZ MUSTAFA KEMAL’İN ÖĞRENCİLERİYİZ”

Alanda kısa bir konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bizim başöğretmenimiz Mustafa Kemal. Biz Mustafa Kemal’in öğrencileriyiz. Hangi partiye gönül verirse versin her bir hemşehrimiz bizim ailemiz, başımızın tacıdır. Hepsi bizim insanımızdır. Dolayısıyla Mustafa Kemal’in izlediği yolu izlemek zorundayız. O da gönülleri kırarak değil gönülleri kazana kazana başarmaktır. Biz de gönülleri kazana kazana bunu başardık. Bizim evimiz Ödemiş, biz büyük bir aileyiz.

Bu bahar tüm Ödemiş’in baharıdır. Bu baharın gelmesinde emeği geçen Millet İttifakı’ndaki CHP ve İYİ Parti ailelerimize, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Belediye meclis üyelerimizle birlikte hep beraber Ödemiş’i geleceğe hazırlamak için çalışacağız. Hizmette ayrımcılık yapmayacağız, kimseyi ayırmayacağız dedik. Şimdi bu dediğimizi uygulama zamanıdır. Sorumluluğumuz bu anlamda büyüktür. Kimseyi işinden ekmeğinden etmeyeceğiz, kimse dedikodulara kulak asmasın. Artık icraat zamanıysa biz bu icraatı Ödemiş’in 99 mahallesinde hayata geçirip bizlere güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Baharı hep birlikte yaşayacağız” dedi.

 

KORTEJLE GELDİ, ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Başkan Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis ve İYİ Parti Ödemiş Teşkilat Başkanı Güven Kılıç ile birlikte kol kola Hükümet Meydanı’ndan Ödemiş Belediyesi’ne yürüdü. Belediye çalışanları tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Eriş sevgi gösterileri arasında başkanlık makamına geldi. Başkanlık görevini devreden Mahmut Badem ve AK Parti ilçe yönetimi Eriş’i çiçeklerle karşılarken Eriş de Badem’e çiçek takdim etti. Eriş, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin tebriklerini kabul etti.

 

BADEM’DEN BAŞARI DİLEKLERİ

İki ayrı dönemde 10 yıl boyunca Ödemiş Belediye Başkanlığı görevinde olan Mahmut Badem Eriş’i karşılarken “Demokratik yarışın sonucunda bir netice ortaya çıktı. Sonuçta Ödemiş’te hep beraberiz, iç içeyiz. Bundan sonra da beraber olacağız. Bize ihtiyaç olan her yerde biz varız. İnşallah 5 yıl içinde Ödemiş’e güzel hizmetler vermek sizlere ve arkadaşlarınıza nasip olur. Sizin için aileniz için partiniz için Ödemiş için hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Daha sonra başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Ödemiş’in yeni belediye başkanı Mehmet Eriş de 5 yıl boyunca hizmetleri ve çabaları için Mahmut Badem’e ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Eriş, “Biz alanda rakip falan değildik. Yarışan ailelerin evlatlarıydık. Ama siyaseten bunun yaşanması gerekiyordu. Alanda yaşanan güzel davranışlar için her iki ittifak ailemize de teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“BİZİM OYUMUZ 86 BİN ÖDEMİŞLİ’NİN OYUDUR”

Eriş, daha sonra Badem’i belediye binasının bahçesindeki kapıya kadar uğurladı. Badem ve AK Parti üyelerinin belediyeden ayrılması sırasında bahçeden yükselen alkışlar örnek bir tablo yaşattı. Belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Başkan Eriş, “Bizim oyumuz belediye başkanlığı seçiminde kullanılmış 86 bin geçerli oydur. Söz verdiğimiz gibi ayırt etmeksizin, o partili bu partili demeksizin ayrımsız hizmet yapacağız. Biz bu sözü millete verdik. Ödemiş halkı bize görev verdi demek ki sesimiz iyi anlaşıldı. Seçim sürecinde ufak tefek kırıcı şeyler yaşanmış olabilir. Bunların hepsi geçmişte kaldı. Bunları tarihe gömelim. Yeni bir sayfa açıyoruz. Mutlu, güzel, huzurlu, bereketli ve dostluğun yaşandığı Ödemiş’te büyük Ödemiş ailesine hizmet etmek için buradayız.

 

“KULAĞIMIZ İSTANBUL’DA”

31 Mart’ta Türkiye’nin iradesi ortaya çıktı. Eksik olan var. Kulağımız İstanbul’da. İstanbul’da da demokrasinin tecelli ettiğinin haberini aldığımızda hepimiz çok daha mutlu olacağız. Türkiye mutlu olacak. Bugün Ödemiş mutlu. Hepimiz Ödemiş sevdalısıyız. Birbirimizi üzmeye kırmaya asla gönlümüz razı değil. Hatalarımızda eksiklerimizde bizi uyaracaksınız. Ödemişli her bir hemşehrimiz birer meclis üyesi gibi olacak” dedi.

Ödemiş’i muhtarlar, odalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte katılımcı bir anlayışla yöneteceklerini vurgulayan Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mutlaka Ödemiş’in geleceğine yön verecek çalışmalara destek olacağını belirtti. Eriş, yağışa rağmen devir teslim programına katılan Ödemişlilere teşekkür etti.

 

2004’TEN SONRA YENİDEN MAKAMDA

15 yıl sonra yeniden Ödemiş Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mehmet Eriş’i eşi Selma Eriş, oğlu Eren Eriş ve kızı Ezgi Gül Eriş ile akrabaları da yalnız bırakmadı. Belediye başkanlığı makamında adeta izdiham yaşanırken Eriş, başkanlık makamında verdiği ilk mesajda Ödemiş için vakit kaybetmeksizin çalışmalara başladıklarını vurguladı.

 

İLK ÇALIŞMASI TURİZMLE İLGİLİ OLDU

Eriş, ilk toplantısını Birgi’de turizmle ilgili olarak gerçekleştirdiğini ifade ederken toplantıda ortaya çıkan raporların ilçe turizminin geleceği açısından önemli olduğunu vurguladı. Yerel yönetimlerin sadece belediyecilik faaliyetleri ile ilerleyemeyeceğinin altını çizen Eriş, yerel yönetimlerin ilçe ekonomisine lokomotif olacak yön verecek çalışmalarda da öncü olması gerektiğini anlattı. Eriş, bu anlamda tarım, hayvancılık, planlı endüstrileşme ve turizmle Ödemiş’te ekmeği büyütmenin, istihdam alanları açmanın öncelikleri arasında olduğu mesajını verdi. Eriş daha sonra başkanlık makamındaki ilk mesai gününde gün boyunca tebrikleri kabul etti.

DP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Halis Danagüden, DP Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş de Eriş’i kutlayanlar arasında yer aldı.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli