Advert
Advert
Advert

Tire’de Emniyet teşkilatı kuruluş yıldönümü

Tire’de Emniyet teşkilatı kuruluş yıldönümü
Tire’de Emniyet teşkilatı kuruluş yıldönümü Küçük Menderes
Bu içerik 150 kez okundu.
Advert

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. yılı, Tire’de düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk tören Tire Asri mezarlığı bünyesinde yer alan Şehitlik ziyaretinde yapıldı. Törene, İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Cumhuriyet Savcısı Rüstem Teyran, emniyet mensupları, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri ile kamu kurumlarının temsilcileri katıldı.

Şehitlikte Kur’an-ı Kerim okunmasından sonra Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Atakan Duran ve katılanlar tarafından şehit mezarlarına karanfiller konuldu.

Şehitlikte gerçekleşen törenin ardından Atatürk Anıtına çelenk sunumu törenlerine geçildi. Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. yılı dolayısıyla düzenlenen Polis haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu.

Törende bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge Emniyet Teşkilatının 174 yıllık süreçte halkın can ve malının koruma hizmetine devam ettiğini belirterek “Halkın sevgi ve güvenini kazanmış olan Türk Polis teşkilatının 174. yılını kutlamaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Türk Polisi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı hukuk devletine bağlı olmanın bilinci içinde görev yapmaktadır” dedi.

 

BAŞKAN DURAN KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Tire Belediye Başkanı Atakan Duran da ‘’Polis Haftası’’ nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Duran mesajında şunları söyledi: ‘’Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarını da Polis minnet ve saygıyla anıyorum’’

 

TANRISEVEN “EMNİYET TEŞKİLATI GÖZ BEBEĞİMİZ”

Kaymakam Tanrıseven, Polis Teşkilatının Kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada Emniyet Teşkilatının ülkemizin göz bebeği olduğunu söyledi. Tanrıseven, huzur ortamının tesisi için olağanüstü gayret sarf eden, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Tanrıseven şunları kaydetti:

‘‘Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet teşkilatımız; kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için çalışmaktadır. Polisimiz, insan haklarına ve hukuka bağlı, Cumhuriyet ve demokrasimizin değerlerine inanan bir anlayışla topluma güven veren hizmetlerine yüksek bir şuurla devam edecektir.”

 

VATANDAŞLAR TEBRİK ETTİ

Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önündeki törenlerin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kokteyl verildi. Kokteyle tüm kurumların amirleri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Tanrıseven, İlçe Emniyet Müdürü Özge ve personelin Polis Haftasını tebrik etti. Kokteylin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesine alınan araçlar için kurdele kesildi. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran kokteylin ardından Tire Emniyet Müdürü Hasan Özge ile birlikte müdürlük makamına geçti.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI