Advert
Advert
Advert

ÖDEMİŞ’TE 10 NİSAN POLİS GÜNÜ

Kiremitçi: “Hiçbir yasadışı işe izin vermeyeceğiz”

ÖDEMİŞ’TE 10 NİSAN POLİS GÜNÜ
ÖDEMİŞ’TE 10 NİSAN POLİS GÜNÜ Küçük Menderes
Bu içerik 219 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te 10 Nisan Polis Haftası kutlama etkinliği düzenlendi. Hükümet Meydanında düzenlenen törende İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi Ata’nın manevi huzuruna çelenk koydu. Kiremitçi Atatürk Anıtı önüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, kutlamaya gelenlerin tebriklerini kabul etti.

Törene Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in yanı sıra ayrıca Ödemiş İlçe Jandarma komutanı yüzbaşı Hüsnü Korkmaz, çeşitli kamu kurum ve siyasi parti temsilcileri katılım gösterdiler.

Günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Kiremitçi şunları söyledi:

“Mensubu olduğum mesleğin, onur ve gururunu taşıdığımı ifade ederek, bu sevinci ve heyecanı birlikle paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve teşkilatım adına saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Şanla, şerefle dolu 173 yıllık bir maziyi geride bırakmış olun teşkilatımızın. 174. kuruluş yılına girerken, sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil, tüm dünyada ülkesini her düzeyde temsil yeteneğine haiz olmasının haklı gururunu taşımaktayız.

Türk Polis Teşkilatı, bir buçuk asrı aşan engin deneyimi, yetişmiş insan gücü ve teknolojik imkânları en üst düzeyde kullanan modem donanımı ile halkına hizmet eden güçlü ve etkin bir kurum olmuştur. Bundan sonra da şerefli mazisinden ve aziz milletinden aldığı güçle, kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirme azmi ve kararlılığı ile Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi ‘Vatandaşlara huzur ve sükûn temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullanılan bir kalkan’ olarak, devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güveni adına, gözünü budaktan, canını silahtan esirgemeden bu gayretini ilelebet sürdürecektir.

Günümüzde çağdaş güvenlik anlayışı suçun, olumsuz sosyal şartlar altında işlendiğini kabul etmekle ve suça iten şartların ortadan kaldırılabilmesi için başta halkın, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da bu alanda katılımını öngörmektedir. Polis ile halkımız arasında kurulan güven köprüsü ne kadar sağlam otursa, başarıya o denli ulaşılacağı gibi, art niyetli insanların emellerini gerçekleştirme imkânlarının da o denli azalmış olacağının önemle bilinmesi gerekiyor. Dolayısıyla halkımız, polisine güvenmeli ve kendisinden yardımını esirgememeli, daha güvenli ve güzel günler için polis vatandaş el ele ortak olarak hareket etmelidir.

Şunu da belirtmek gerekir ki halkımızın teşkilatımıza göstermiş olduğu yakın ilgi, şevgi, güven ve destek zor görevlerimizin yerine getirilmesinde bizlere güç ve moral vermektedir. Bu bağlamda bizlere maddi manevi destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ederim; sizlere huzurlu ve güvenli yarınlar yaşatmak için daima çalışacağımıza Teşkilatım adına söz veriyorum. Güzel Ödemiş’imizde hiçbir terör oluşumuna, hiçbir uyuşturucu satıcısına, hiçbir kaçakçıya müsaade etmeyeceğiz. Bu şehirde suç işleyenler kaçacak delik arayacaklar.

Devletimizden başka hiçbir güce itaat etmeyeceğiz. Vatanımız. Ülkemiz, devletimiz, halkımız her daim başımızın tacı olacaktır. Polis, kadife eldiven giymiş demir bir yumruktur. Kadife eldivenimizle halkımıza hizmet edecek, demir yumruğumuz ile devletimize ihanet edenlerin başını ezeceğiz.

Ayrıca vatandaşlarına hizmeti kutsal bilen v e yaptığı hizmetleri vatandaşın memnuniyeti esası üzerinde temellendiren, eğitimin gücüne ve kalitesine inanan, kanunların verdiği yetkileri y erinde ve zamanında kullanan ve kendisini toplumun bir parçası olarak gören teşkilatımızı ve teşkilat mensuplarımızla geleceğimizin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyoruz.

Bu vesile ile tüm teşkilat mensuplarımın ve onların fedakâr ailelerinin, teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Kahraman gazilerimiz, yıllarca bu teşkilata hizmet eden emeklilerimiz ile halen görevleri başında olan tüm fedakâr kardeşlerime ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarılar diliyorum.”

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI