Advert
Advert
Advert

ÖTO' DAN 'DÜRÜST VE AHLAKLI TİCARET’ DERSİ

Ödemiş Ticaret Odası’ndan “Dersimiz Ticaret” oyunu

ÖTO' DAN 'DÜRÜST VE AHLAKLI TİCARET’ DERSİ
ÖTO' DAN 'DÜRÜST VE AHLAKLI TİCARET’ DERSİ Küçük Menderes
Bu içerik 178 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası, öğrencilere tiyatro ile seslendi. Oda tarafından yapılan organizasyon ile “Dersimiz Ticaret” adlı tiyatro gösterisi Belediye Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluştu.

Belediye Kültür Merkezinde 11.00, 13.30 ve 16.00 olmak üzere üç seans şeklinde sergilenen oyunu Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ÖTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Yaşayan, Yönetim Kurulu üyeleri Ufuk Atik,  Osman Halıcı, Adil Köse, Metin Dursun, Meclis Başkanı İbrahim Surav ve meclis üyeleri ile çok sayıda ilköğretim okulu öğrencisi izledi.

Ödemiş Ticaret Odası sponsorluğunda hazırlanan "Dersimiz Ticaret" adlı oyunun yönetmenliğini Ümit Görgülü yaparken Ödemiş'te faaliyet gösteren Camsız Tiyatro topluluğu oyuncuları da sergiledi.

Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rıfat Eriş etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz Ödemiş Ticaret Odası olarak öğrencilere ‘dürüst ve ahlaklı ticareti’ öğretmek için yola çıktık. Bu çerçevede hem eğlendirmek hem de amacımıza uygun bir oyun izlettirmek ve böylelikle geleceğin esnaflarının, tüccarlarının, sanat ve zanaatkârlarının doğru değer ve ilkelerle yetişmesine katkımız olmasını istedik. Çünkü ahlak ve doğruluk, ticaretin, sanatın, zanaatkârlığın en vazgeçilmez değerleri arasındadır. Müşterisini yanıltmayan bir esnaf her zaman kazanır. İşin hilesine, yalanına dolanına kaçan esnaf kısa dönemde kazanır gibi gözükse de aslında kaybetmeye mahkûmdur. Çocuklarımıza bunları anlatmamız lazım.”

 

OYUNUN KONUSU

Çobanlıkla geçinen Efe ve Ege kardeşler, ailelerinin sürüleri hastalıktan yok olunca güç duruma düşerler. Babaları işleri toparlamak için bankadan kredi çeker ve kendilerine yeniden bir sürü yaparlar. Zamanı gelince sürüyü satarlar ama alanlar sahtekâr çıkar ve paralarını vermezler. Aile güç duruma düşmüştür. Çocuklarının okul ihtiyaçlarını bile karşılayamaz hale gelmiştir. Fakat ailenin çocukları anne ve babaların içine düştükleri bu duruma yardımcı olmak için kendilerince çözüm ararlar ve sonunda başarırlar.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI