Advert
Advert
Advert

“BU MAZBATA ÖDEMİŞ AİLESİNİN”

Başkan Eriş mazbatasını aldı, yeni dönem bugün başlıyor

“BU MAZBATA ÖDEMİŞ AİLESİNİN”
“BU MAZBATA ÖDEMİŞ AİLESİNİN” Küçük Menderes
Bu içerik 428 kez okundu.
Advert

Millet İttifakı CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı olarak girdiği seçimde yaklaşık 7213 oy farkıyla Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Eriş, mazbatasını aldı, “Bu mazbata Ödemiş ailesinin mazbatasıdır” dedi. İtiraz süreçleri nedeniyle Ödemiş Belediyesi’nde bir türlü yapılamayan devir teslim töreni de bugün 12.00’da gerçekleştirilecek.

Ödemiş’te 31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan önde çıkan Mehmet Eriş, Ödemiş Belediye Başkanlığı için mazbatasını aldı. AK Parti’nin Ödemiş’teki tüm sandıklara yaptığı itirazlar reddedilirken İlçe Seçim Kurulu Başkanı Sedef Gümüşay, Eriş’e mazbatasını verdi. Mazbata töreni için CHP ve İYİ Parti üyeleriyle Ödemişliler Adalet Sarayı’na akın etti. CHP Ödemiş Belediye Başkan Aday Adaylarından Remzi Boyacıoğlu da törene katılıp Eriş’i kutlayanlar arasında yer aldı.

Gümüşay’dan Ödemiş Belediye Başkanlığı mazbatasını teslim alan Eriş’i eşi Selma Eriş ve kızı Ezgi Gül Eriş de yalnız bırakmadı. Daha sonra CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis ve İYİ Parti Ödemiş Teşkilat Başkanı Güven Kılıç ile birlikte Adalet Sarayı bahçesinde toplanan kalabalığa seslenen Eriş, teslim aldığı mazbatanın tüm Ödemişlilerin mazbatası olduğunu söyledi.

 

“BURADA ÖDEMİŞ HALKININ İRADESİ VAR”

1999 yılının ardından ikinci kez Ödemiş Belediye Başkanlığı mazbatasını alan Mehmet Eriş, “Bu mazbatada benim hangi partiden seçildiğim, yanımda hangi arkadaşlarımın olduğu, Millet İttifakı’nın yönetimleri veya üyeleri yazmıyor. Burada sadece yazan Ödemiş Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir ifadesi. Dolayısıyla bu mazbata Ödemiş ailesinin mazbatasıdır. Bundan sonra Ödemiş’te hepimizin birliğinin, sevgisinin, kardeşliğin ve huzurun mazbatası olsun. Önümüzdeki 5 yılda da yapabileceğimiz görevlerde aynı şekilde bir olmayı, beraber olmayı Ödemiş için en iyi hizmetleri birlikte üretmeyi diliyorum. Bize güvenenleri mahcup etmemeyi Allah bize nasip etsin. Meclis üyesi arkadaşlarım da sanırım yarın alacaklar mazbatalarını. Zaten almışlar gibi kabul ediyoruz. Burada Ödemiş halkının iradesi var.

Bu yerel seçim sürecinde kırdığımız gönüller varsa, yanımızdaki arkadaşlarım başta olmak üzere özür diliyorum. Bu hiçbir zaman birbirimizi kırma adına değildi. Koşullarımız zordu. Ama beraberlik de o kadar güzeldi. Bu tabloyu Ödemiş’in birliğine armağan ediyorum” dedi.

 

ŞEHİT BABASI İLE BİRLİKTE KONUŞTU

Ödemişli şehit İsmail Yağcıoğlu’nun babası İsmet Yağcıoğlu’nun elinden tutarak konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in “İsmet ağabeyi oğlunun ismiyle çağırdım. Çünkü biliyorum o bizim yanımızda biliyoruz, hissediyoruz. Şehit ailemizin bizim yanımızda olması en büyük güçtür. Dileriz ki onun da ruhu böylelikle şad olmuştur” sözleri üzerine Adalet Sarayı bahçesinden “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sesleri yükseldi.

 

ERİŞ’E ÖZEL ARMAĞAN

Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk de Başkan Eriş’e, dernek üyelerinin alçı ile hazırladığı içerisinde “Nazar ayeti” bulunan levhayı hediye etti. Baştürk, Ödemiş’in güzel bir 5 yıl yaşayacağına inandığını belirterek, “Başarılar diliyorum, Allah utandırmasın” dedi. Eriş, daha sonra uzun süre yağış altında Adalet Sarayı bahçesinde tebrikleri kabul etti.

 

DEVİR TESLİM BUGÜN 12.00’DA

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis de törende devir teslim törenine dair detayları paylaştı. Halis, 11.00’da CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’nda toplandıktan sonra 11.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunup 12.00’da Ödemiş Belediyesi’ne hep birlikte yürüyeceklerini belirtti.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI