Advert
Advert
Advert

Tire Süt’ten ikinci market

ÜRETİCİDEN DOĞRUDAN TÜKETİCİYE!

Tire Süt’ten ikinci market
Tire Süt’ten ikinci market Küçük Menderes
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert

Tire Süt Kooperatifi, kooperatifçiliğin temel ilkesi olan “Üreticiden tüketiciye” sloganıyla hayata geçirdiği ikinci satış mağazasını Faik Tokluoğlu Bulvarı’nda açtı. Marketten kooperatif ortaklarının bir sonraki ay ürün bedelinden düşülmek üzere alışveriş yapabilecekleri belirtildi.

Yerelde kalkınmanın ödüllü oluşumlarından Tire Süt Kooperatifi’nin Tire’de açtığı ikinci marketin açılışına Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, kooperatif ortakları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ESKİYÖRÜK: “HEM ÜRETİCİYİ HEM TÜKETİCİYİ KORUYOR”

Törende konuşan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Tire Süt Kooperatifi’nin hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyan bir model haline geldiğini belirterek “Bizler için anlamı çok büyük. Açılış amacımız ticari değil. Bir kentin ekonomisi ne kadar güçlü olursa, o kent o kadar güzelleşir ve insanları mutlu şekilde yaşar. Tire’de, kendi markamızı yaratarak bu markayı dünyaya pazarlayacağız”  dedi.

 

KOOPERATİF ORTAĞI ÜRETİCİLERE BÜYÜK AVANTAJ

Marketin asıl sahibinin, Tire Süt Kooperatifi’nin iki bini aşkın üyesi olduğunun altını çizen ESKİYÖRÜK, “Yoğun talep geldiği için ikinci marketimizi ilçemizin merkezinde açmaya karar verdik. Ortaklarımız, her türlü temel market ihtiyaçlarını ücret ödemeden bir daha ki ayın ürün bedelinden ödemek üzere alışveriş yapabilecek. ‘Cebimde param var mı yok mu?’ diye düşünmeyecek. Marketimizde diğer kooperatiflerin ürünleri de raflarda yerini alacak. Üretici ve tüketiciyi uygun fiyatlarla aracısız olarak buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

 

DURAN: “ŞEHRİMİZİ BİR MARKA HALİNE DÖNÜŞTÜRDÜ”

Tire Süt Kooperatifi’nin market açılışına katılan Tire’nin yeni  Belediye Başkanı Atakan Duran da “Şehrimizi bir marka haline dönüştüren Tire Süt Kooperatifimizin açılışına bizi davet ettikleri için teşekkür ediyoruz. Bu güzel hizmetlerinin artarak devam etmesini diliyoruz. İlçemizi tanıtımı ve markalaşması noktasında hep birlikte çok güzel projeler ortaya koyacağımızı biliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

TANRISEVEN: “TİRE SÜTÜN BAŞKENTİ OLDU”

Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven ise Tire’nin sütün başkenti olmasında kooperatifleşmenin büyük önemi olduğuna değinerek “Tire, sütün başkenti oldu. Burada Tire Süt Kooperatifi’nin başarılarının büyük payı var. Tire Süt Kooperatifi gerçekten Türkiye çapında marka olmuş durumda. Bizler de hem ürünlerimizin, hem markalarımızın tanıtımını yapıp hem de onları daha iyi yerlere getirme gayreti içindeyiz. Bu çerçevede Tire Süt Kooperatifi’nin değerli başkanına ve üyelerine teşekkür ediyorum. Tire Süt Kooperatifi örnek bir kırsal kalkınma modelidir” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi