Advert
Advert
Advert

“Doktorumuzu istiyoruz” diyerek kampanya başlattılar

“Doktorumuzu istiyoruz” diyerek kampanya başlattılar
“Doktorumuzu istiyoruz” diyerek kampanya başlattılar Küçük Menderes
Bu içerik 1282 kez okundu.
Advert

Ödemiş Devlet Hastanesi’nde 10 bine yakın operasyon gerçekleştiren Op. Dr. İsmet Emeklioğlu’nun geçici olarak 2 aylığına Torbalı Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmesi Ödemişlileri ayağa kaldırdı. Vatandaşlar, Emeklioğlu’nun yeniden Ödemiş’e dönmesi için imza kampanyası düzenlerken bazı hastalar da Ödemiş’teki randevularını iptal edip Torbalı’nın yolunu tuttu.

 

TEPKİ SOSYAL MEDYADAN BAŞLADI

22 yıldır Ödemiş Devlet Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. İsmet Emeklioğlu, geçtiğimiz günlerde geçici olarak Torbalı Devlet Hastanesi’nde görevlendirildi. Genel cerrahi alanında Ödemiş’te 10 bine yakın operasyona imza atan Emeklioğlu’nun 2 aylığına Torbalı’da görevlendirilmesi önce sosyal medyada tepki topladı, ardından da vatandaşlar bu görevlendirmenin iptali için imza kampanyası başlattı. Kimi hastalar ise önceden belirlenmiş tarihlerdeki operasyonlar için Torbalı Devlet Hastanesi’nin yolunu tuttu.

 

“MOBBİNG” İDDİASI

İmza kampanyasına öncü olan vatandaşlardan Hayati Yurdakul, Ödemiş Devlet Hastanesi’nde doktorlara ve çalışanlara hastane yönetimince mobbing uygulandığını öne sürdü.

Topladıkları imzalarla Ödemiş Kaymakamlığı’na başvurduklarını, konunun Sağlık Bakanlığı’na taşındığını aktaran Yurdakul, “Ödemiş’e ender de olsa gelen başarılı hekimlerimiz halkımıza hizmet için canla başla çalışıyorlar. Bütün Ödemiş’in yükünü bu başarılı doktorlarımız ilçemizden tek tek ayrılıyorlar. Bunun bir nedeni var, tutarlı olmayan davranışlar. Bunun en son örneği Sayın İsmet Emeklioğlu. Ödemiş’e geldiğinden beri 10 bine yakın ameliyat yapmış buna ben de dahil. Tüm ameliyatları başarılı. 10 bin ameliyat yapmış böyle sevilen bir kişiyi, kendi kişisel davranışlarıyla dış göreve göndermiş” dedi.

 

“HASTALAR ZOR DURUMDA KALDI”

Daha önce operasyon ve muayene için sıra almış hastaların zor durumda kaldığını da anlatan Yurdakul, “Şu anda tüm durum allak bullak. Tamamen Ödemiş mağdur durumda. Böyle bir mağduriyet kabul edilemez. Burada kimsenin siyasi hiçbir beklentisi yok. Önemli olan Ödemiş’in iyi hizmet alması. Ödemiş’e hizmet eden kişi Ödemiş’te kalmalıdır. İsmet Bey bugün başka yerde de başarıyla görev yapabilir. Ama ben Ödemişliyim diyor artık. Biz bu nedenle imza topladık. Ama Başhekim imzalara herhangi bir yanıt vermedi. Telefonlara çıkma lütfunda bile bulunmuyor. Biz Ödemişliler birleşip bu mağduriyeti sonlandıralım istedik. Bütün siyasi görevlilerden de bu konuda destek bekliyoruz” diye konuştu.

 

“GEREKİRSE MİTİNG DÜZENLEYECEĞİZ”

700’e yakın imza topladıklarını sözlerine ekleyen Yurdakul, “İnşallah bu imzalarla ilgili yanıt bulacağız. Kaymakamlık bilgi verdi; ilgili yerlere ilettiklerine dair. Sosyal medya zaten patladı. İnsanlar doktorlarını isteyip paylaşım yapıyor, takip edebilirler. Sosyal medyada paylaşımlar devam ederken biz gerekirse beldelerimiz de dahil olmak üzere toplanıp miting yapacağız. Bizler Emeklioğlu’nun yeniden Ödemiş’te görev yapmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin cinbal     2019-06-27 Çok değerli başarılı doktorumuz sayın İSMET EMEKLIOĞLU Ödemiş’te işinin başında hastalarının yanında görmek istiyoruz
Nesli Sumru Tunç     2019-03-25 Emek önemlidir.sevgi önemlidir.Yaşamın bir amacı varsa bu emektir,sevgidir. Dr İsmet Emeklioğlu,sevgisi ile emegini ödemiş halkına,nice hastaya ve nice yaralıya vermiştir.gece gündüz bu emekle geçen 20 yıla bizzat ben şahidim.hastalar şahit.hemşireler şahit,doktorlar,personel şahit .yapılan işlem yanlıştır.yanlıştan dönülür.herkes kendi işini yapar.saygıyla..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI