Advert
Advert
Advert

Ödemiş CHP’den ortak ses!

O İDDİALAR SERT SÖZLERLE YALANLANDI

Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses! Küçük Menderes
Bu içerik 1196 kez okundu.
Advert

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, bazı basın yayın organlarında Ödemiş’te terörle ilintili meclis üyesi adayı gösterildiğine dair iddiaların kesinlikle yalan olduğunu söyledi. “Biz kirli siyasetin içinde değiliz” diyen Halis, “Bu adı geçen kişinin partimizle uzaktan yakından alakası olmadığı gibi parti üyemiz de değil, böyle bir kişi yaşıyor mu diye araştırdık hiçbir belirti yok” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş de böyle yalanlara başvurulmasının seçimin iktidar adına iyi gitmediğinin göstergesi olduğunu vurguladı. Önceki dönem İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise “Bu iktidarın söylediği yalanlar, attığı iftiralar Bozdağ’ı aştı geçti” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamaları sonrası bazı basın yayın organlarında Ödemiş’te Millet İttifakı listelerinde terör örgütleriyle ilintili meclis üyesi adayı gösterildiğine dair haberler CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı tarafından sert bir tepkiyle yalanlandı. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısına önceki dönem İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş, belediye başkanı aday adaylarından Remzi Boyacıoğlu ve Mustafa Aydın ile meclis üyesi adayları, CHP ve İYİ Parti üyeleri katıldı.

 

HALİS: “KİRLİ SİYASET YAPILMAYA BAŞLANDI”

Kirli siyaset yapılmaya çalışıldığını söyleyen CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, “Bizim siyaset anlayışımız gönlünde insan sevgisi olan, doğa sevgisi olan, hayvan sevgisi olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı, Cumhuriyet’in bütün ilkelerine sahip çıkan bir anlayıştır. Ödemiş’te de 31 Mart’a kadar seçim sürecini bu anlayışla sürdürüyoruz. Şu ana kadarki bu çizgideydik, bu çizgimizi devam ettireceğiz. Fakat üç dört gündür belediye meclisi adaylarımızla ilgili bir kirli siyaset yapılmaya başlandı. Tabi biz bu kirli siyasetin içinde değiliz. Kimseyi karalama ötekileştirme derdinde değiliz. Oysa şu anda bu adı geçen kişinin partimizle uzaktan yakından alakası olmadığı gibi parti üyemiz de değil, böyle bir kişi yaşıyor mu diye araştırdık hiçbir belirti yok. Biz burada bugün böyle bir kirli siyasetle işimizin olmadığını ve olmayacağını anlatmak için bir aradayız.

Böyle bir kişi var mı onu dahi bilmiyoruz. Bugüne kadar terör örgütleriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir oluşumun içindeyiz. Aslında şunu söylemek gerekiyor; terör örgütleriyle bağlantısı olanlar için önce bakanlara bakacaklar. Büyükelçilere bakacaklar. Çünkü bakanlarının, büyükelçilerin kesinleşmiş davaları var. Fakat bu şekilde ‘Çamur at izi kalsın’ şeklinde yapılan siyaset Ödemiş’e ve tüm Türkiye’ye, hele hele oluşturmaya çalıştığımız demokratik Türkiye profiline zarar veriyor. Biz böyle bir siyaset anlayışını temelden reddediyoruz. Seçimi kazanma amacıyla terör örgütleri ile partimizi yan yana koymak, ilişkilendirmek bizi hayretler içinde bırakıyor. Biz gönülleri kazana kazana önce Ödemiş’te ardından da Türkiye’de seçimleri kazanmayı kendimize hedef olarak belirledik. Bu yolda da inandığımız şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bizim hiçbir terör örgütüyle ilintimiz yok” diye konuştu.

 

ERİŞ: “SEÇİMİN ONLAR ADINA İYİ GİTMEDİĞİNİN BİR GÖSTERGESİ”

Seçim çalışmalarına son derece güzel bir havada devam ettiklerini ancak çirkin siyaset ortamıyla karşı karşıya kaldıklarını vurgulayan Eriş, “Biz çirkin siyasete cevap vermiyoruz, muhatap bile almıyoruz. Soru şu; niçin bu çirkin siyaseti yapıyorlar? İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Aydın’da, Antalya’da, Bursa’da, Mersin’de her yerde bunu yapıyorlar. Seçimi alma konusunda Millet İttifakı’nın çok güçlü olduğu, iyi çalışmalar yaptığı yerlerde, kamuoyu anketlerini en çok onlar yaptırıyorlar neyin ne olduğunu görüyorlar. Onu gördükçe siyasette çirkinlikler yapılıyor.

 

“HALKIN BAZI ŞEYLERE ‘DUR’ DEDİĞİNİ BİZ ALANDA GÖRÜYORUZ”

Biz ‘Asla bizden böyle şeyler duymayacaksınız, böyle davranışlar görmeyeceksiniz’ diye her yerde söylüyoruz. Biz her gittiğimiz yerde diğer adaylara da başarılar diliyoruz. Çünkü televizyonda gördüğü ayrıştırıcı, ayrılıkları derinleştiren, düşmanlığa sürükleyen duyguları, ülkeyi yönetmekle sorumlu kişilerin körüklemesi üzücü. Sayın Meral Akşener’i tehdit etmekle başladı. Genel Başkanımızın idamını isteyecek noktaya geldiler. Böyle bir seviyedeyiz. Ne bu; yerel seçim ortamı. Bunun anlamı artık onların gidişini doğruladığını, halkın bazı şeylere dur dediğini biz alanda duyuyoruz. Onlar da duyuyorlar ve görüyorlar. Daha dün bir bakan çıkıp ‘Bizim oylarımızı düşürmeyin, daha fazla indirmeyin’ diye yalvarmaya başladıysa demek ki bir şeyler dönüştü. Seçime 9 gün varsa herkes ne söylediğini, ne yaptığını çok iyi ölçüp biçecek. Birbirimizi zor durumda bırakmadan hem sözlerimize, hem davranışlarımıza dikkat edeceğiz. Ama tabi ki birbirimize de sahip çıkacağız. Hemşehrilerimize her mahallede şunu söyleyebiliriz; ‘Bizim meclis üyesi listesinde bulunan arkadaşlarımız alanda halkla buluştuğunda karşılığı olan arkadaşlarımızdır’. Her gün de söylüyorum bir aday olarak bununla övünüyorum. Hem İyi Parti’den hem Cumhuriyet Halk Partisi’nden bu listede yer alan arkadaşlarımın kapı gibi arkasındayım.

 

“BU DAVRANIŞLAR HEM ONLARA, HEM DEMOKRASİYE ZARAR VERİYOR”

Seçimin onlar adına iyi gitmediğinin bir göstergesi bu. Ama onlar bize onu dedi, bunu dedi, böyle sataştı diye bunlarla vakit kaybedemeyiz. Ama duyarsız da kalamayız. Birkaç gündür farklı farklı şeyler görüyoruz. Milletvekili de geliyor, bakanı da geliyor ama o bakanı da 150 kişi dinliyor. Halkta karşılığı olmadığını gördükçe bu tür davranışlar hem onlara zarar veriyor, hem de ülkemizde yaşatmaya çalıştığımız demokrasi ortamına zarar veriyor.  Daha kötüye gitmesine engel olmak zorundayız” dedi.

Daha sonra Millet İttifakı’nın Belediye Meclisi aday listesini gösteren Eriş, “Böyle bir kişi meclis listemizde yok. Böyle birisi parti üyesi bile değil. Böyle bir yalanın ortaya atılması onların ne kadar aciz duruma düştüklerinin, gidişin ne kadar kötü olduğunun bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

CHP Ödemiş Belediye Başkan Aday Adaylarından Mustafa Aydın da okuduğu şiirle 31 Mart için umutlarının her zamankinden daha güçlü olduğunu kaydetti.

 

BALBAY: “ÇAMUR AT İZİ KALSIN SİYASETİ”

Önceki dönem İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da sert sözlerle bu iddialara tepki göstererek, “Ödemiş’te mahalle mahalle dolaşıp Sayın Tunç Soyer’in ve Sayın Mehmet Eriş’in halkımız için yapacaklarını anlatmayı planlamıştık. Ne yazık ki bunca saldırı, bunca kumpas, bunca ‘Çamur at izi kalsın’ siyasetinin karşısında cevap vermek gerekiyordu. Şu anda İzmir’de hem Büyükşehir adayımız, hem Ödemiş adayımız hem de meclis üyelerimiz ilanen duyurulmuştur. Bu isimler Yüksek Seçim Kurulu’nun da onayından geçirilerek 3 Mart’tan itibaren kesinleşmiştir. Eğer burada herhangi bir suçlu varsa YSK suç işlemiş ve açıklamamıştır. Eğer AKP’li bakan bunu bilip de açıklamıyorsa suçluyu gizlemektedir. Gerçekten bu iktidarın söylediği yalanlar, attığı iftiralar Bozdağ’ı aştı geçti diyebiliriz. Ama biz bunlara pabuç bırakacak değiliz.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin artık Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. O nedenle saldırıyor. 17 yıldır iktidarda olan parti memleketin beka sorunu için bana oy verin diyor. Biz onların saldırılarına onların dilinden konuşmaya hiç niyetimiz yok. Tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek dil diyorlar evet biz de bunu istiyoruz. Ama o dil yılan dili olursa, yalan dili olursa biz bunu reddediyoruz. Tek dil barış, huzur, kardeşlik dili olmalı. Ne yazık ki bugünkü iktidarın seçim meydanlarındaki söylemlerini akşam haberlerinde verirken +18 diye yazmak lazım. Çocukların izlemesi sakıncalı demek lazım. Bunca küfür, hakaretten korumak lazım. Çocukları bu iktidarın haberlerinden korumak lazım” dedi.

 

“SEÇİMLERİN ARDI BAHAR”

Balbay şöyle devam etti: “Bir ülkede siyaset hiç bu kadar kirlenmemişti. Biraz ahlaklı olun. Biraz sandığa saygı gösterin. Halkın iradesine saygı gösterin. Bugüne kadar halkın iradesi diyenler baktılar ki sandık pahalı. Baktılar ki seçim sonuçları istedikleri gibi gelmiyor, listede adı dahi olmayan insanları listede varmış gibi göstermeye başladılar. Ama biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkenin çimentosu olarak bu iktidarın seçimleri kirletmesine izin vermeyeceğiz. Sevgili Mehmet Eriş kardeşimi kutluyorum sağduyuyla hareket ediyor, ama bu kadar saldırı karşısında da ‘Cevabımızı verdik’ deyip yoluna devam ediyor. Bu ülkede ne olursa olsun temel değerlerine saygı duyan, halkın değerlerine saygı duyan Cumhuriyet Halk Partisi gibi İyi Parti gibi toplumun tümünü kucaklayan bir anlayışla 31 Mart seçimlerinin ardı bahar diyorum. Hiçbir provokasyona gelmeden milletin iradesinin bu sandıktan çıkmasını sağlayacağız. Tunç Soyer’e de saldırmak istemişlerdi tutmadı, listelerde şu var bu var diye saldırmaya başladılar. Bu da tutmayacak. Kem söz sahibine aittir”

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI