Advert
Advert
Advert

Bademli Barajı’nda üzücü görüntüler

Bademli Barajı’nda üzücü görüntüler
Bademli Barajı’nda üzücü görüntüler Küçük Menderes
Bu içerik 1188 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te sulama amacıyla Pirinççi Çayı üzerine inşa edilen Bademli Barajı tamamen dolarken suyla birlikte dere yatağında bulunan çöpler sürüklendi ve baraj gövdesinin kenarında birikmeye başladı.

Yaklaşık 5 milyon metreküp su hacmine sahip olmasına karşın her yıl karların erimesiyle birlikte dolusavaktan su salınan Bademli Barajı’nın gövdesinde biriken çöpler üzücü görüntüler ortaya çıkardı.

“Kendisini birkaç kez doldurabilen” baraj olarak bilinen Bademli Barajı’nın ana kaynağı olan Pirinççi Çayı’nda su akışının yaz aylarında durmasıyla birlikte çay yatağında biriken çöpler su seviyesinin yükselmesiyle birlikte baraj gölüne taşınıyor. Çöplerin yanı sıra odunların da suyla birlikte sürüklenmesi sonucu baraj gövdesinin çevresinde çamur tabakası oluştu. İçinde araç parçalarının ve zemin döşemelerinin de bulunduğu su üzerindeki çöp yığını temizlik çalışması bekliyor.

 

ŞANTİYE BİNALARI DA HARABE GİBİ

Baraj gölünün içerisinde çevre kirliliğinin yansıması olan bu görüntülerin yanında barajın inşaatı sırasında kullanılan şantiye binalarının bakımsız ve başıboş hali de dikkatleri çekiyor. Camları kırılan kapıları zarar gören şantiye binaları da baraj inşaatının tamamlanmasıyla birlikte kaderiyle baş başa kaldı.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”