Advert
Advert
Advert

Kütüphane Haftası etkinlikleri başlıyor

Kütüphane Haftası etkinlikleri başlıyor
Kütüphane Haftası etkinlikleri başlıyor Küçük Menderes
Bu içerik 377 kez okundu.
Advert

Her yıl Mart ayının son günleri ile Nisan ayının başlarında kutlanan Kütüphane Haftası çerçevesinde Ödemiş’te bu yıl da bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Bu yıl 25-31 Mart tarihleri arasında “Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü” teması ile kutlanacak olan 55’inci Kütüphane Haftası etkinlikleri 25 Mart 2019 tarihinde sabah saat 10.00’da düzenlenecek olan açılış töreni ile başlayacak. Tören sırasında en çok kitap okuyan Çocuk- Genç ve Yetişkin kategorisindeki 9 okuyucuya hediyeler verilecek.

Ödemiş Kütüphane müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu yılki etkinlikler şu şekilde:

Çocuk kitapları yazarı Cahit Kaya “Uçurtmam Uçan Daire” adlı kitabı ile 25 Mart Pazartesi günü saat 14.00-15.30 saatleri arasında Yanbastı Orta Okulu 5. Sınıf Kitapseverleri ile buluşacak.

İstiklal İlkokulu ile işbirliği sonucu görme engelli okuyuculara sesli kitap ve kabartma kitapların ödünç verme hizmeti başlatılacak.

27 Mart Çarşamba günü Ödemiş Anadolu Lisesi bahçesinde “Okumak Değiştirir” teması ile “Türkiye Okuyor” etkinliği düzenlenecek.

İlçe Halk Kütüphanesi Kütüphanecilerinden Sinan KELEŞ aynı gün İzmir Geothe Enstitüsünde Almanya Kütüphane Deneyimleri konusunda sunum yapacak.

28 Mart Perşembe günü Yanbastı Orta Okulu’nda öğrencilere okumanın faydaları anlatılacak ve kütüphane hizmetleri konusunda bilgi verilecek.

Hafta boyunca kütüphaneye okul ziyaretleri yapılacak ve okuyucu oryantasyon eğitimi verilecek.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI