Advert
Advert
Advert

O gölet için jet inceleme

O gölet için jet inceleme
O gölet için jet inceleme Küçük Menderes
Bu içerik 1853 kez okundu.
Advert

Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Kiraz’ın Suludere  Mahallesi’nde inşa edilecek sulama göletiyle ilgili incelemelerde bulundu.

Kiraz’da yapımı planlanan Suludere Göleti ile ilgili vatandaşların Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ilettikleri talepler sonrası Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü bölgede incelemelerde bulundu. 1 milyon 370 bin metreküp su kapasitesi ile Kiraz’ın Suludere Mahallesi ve çevresindeki 1870 dekar tarım alanını sulaması planlanan gölet için DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Suludere’ye geldi.

Dere Mevkii’nde inşa edilecek göletle ilgili Suludere Mahallesi Muhtarı Ahmet Durmaz ve azalarıyla birlikte araziye inen Eker, vatandaşlara proje hazırlama çalışmalarının tamamlandığını ve yakında inşaat için ihaleye çıkılacağını anlattı.

 

SULAMA SUYU DERDİNE ÇÖZÜM

Suludere Mahallesi Muhtarı Ahmet Durmaz, “Geçtiğimiz günlerde bölgemize gelen Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’den Suludere Göletimizle ilgili taleplerde bulunduk. Bölgemizde sulama suyu sıkıntısı hepimizin ortak derdi. Bu derde çözüm olacak bir göletin daha Kiraz’a kazandırılması bölge üreticimizin maliyetlerini azaltacak, toprağımızın bereketini artıracaktır. Bu kapsamda bizim talebimizin hemen sonrasında Sayın Bölge Müdürümüz mahallemize geldik. Birlikte araziye çıktık. Kendisinden projenin hazır olduğu, ödenek çıkartılması ile birlikte inşaat ihalesi düzenleneceğini ve derhal çalışmalara başlanacağı bilgisini aldık. DSİ’nin bu talebimizle hemen ilgilenmesi sevindirici oldu. Sayın Bakanımıza ve yetkililere teşekkür ediyoruz. Umarız bir an evvel harekete geçilir ve sularımız açıktan akmak yerine sulama kanallarıyla tarlalarımıza ulaşır” diye konuştu.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI