Advert
Advert
Advert

O projede yeni aşama: Kaymakçı çevreyolu

O projede yeni aşama: Kaymakçı çevreyolu
O projede yeni aşama: Kaymakçı çevreyolu Küçük Menderes
Bu içerik 1892 kez okundu.
Advert

2010’lu yılların başından beri tamamlanmayı bekleyen Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesi çerçevesinde Ödemiş’in kırsaldaki en kalabalık mahallesi Kaymakçı’nın güneyinden çevre yolu açılıyor.

Torbalı-Bayındır-Çatal-Doyranlı ve Kiraz’dan Beydağ yol ayrımına kadar olan bölümdeki genişletme çalışmaları tamamlanan bölünmüş yolda çalışmalar iki bölgede yoğunlaşıyor. İlkkurşun sırtlarında açılan yeni güzergahın yanı sıra bugünlerde Kaymakçı’nın güneyinden ilerleyerek yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda olması planlanan çevre yolu için zemin hazırlığına başlandı. Kaymakçı’nın Ödemiş yönünden girişi olan Göksarı Mevkii’nde güneye doğru uzanacak güzergah Eselli Mezarlığı mevkii yakınlarında Kiraz-Beydağ yol ayrımına bağlanacak.

 

UZUNDERE’YE YENİ KÖPRÜ

Ödemiş-Çatal arasındaki Bayındır-Pınarlı geçişinde olduğu gibi yolun çevre yolu olarak güneye alınmasının planlandığı Kaymakçı’da kamulaştırılması tamamlanmış tarım alanları şantiyeye dönüştü. Kaymakçı’da bulunan Uzundere üzerine 22,5 metre uzunluğunda tek açıklıklı bir köprünün yapımının planlandığı Kaymakçı çevreyolunda çok sayıda menfez de bulunuyor.

Henüz dolgu çalışmalarının devam ettiği çevreyolunun açılması ile birlikte Ödemiş-Kiraz yolunda Kaymakçı’nın tam ortasından sağlanan trafik akışı mahallenin güneyine alınmış olacak. Proje çerçevesinde Kiraz-Beydağ yol ayrımına da büyük bir kavşak kurulacak.

92 kilometrelik Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesinde sıkıntılı geçiş noktalarından birisi olan Ödemiş’in Yolüstü Mahallesi’nde de geçiş çevre yolu ile sağlanacak. Yolüstü’nün Ödemiş girişinden başlayacak çevreyolunun, Kiraz yolu üzerindeki Gerçekli yol ayrımına kadar devam etmesi planlanıyor.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI