Advert
Advert
Advert

Yıldırım: '14 Mart, sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözüldüğü gün olmalıdır'

Yıldırım: '14 Mart, sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözüldüğü gün olmalıdır'
Yıldırım: '14 Mart, sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözüldüğü gün olmalıdır' Küçük Menderes
Bu içerik 165 kez okundu.
Advert

İZMİR (İHA) - Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, bu yıl da Tıp Bayramına çözüm bekleyen sorunlarla girdiklerini belirterek, "Yeni Türkiye’de sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanları, var olan sorunların çözümüne yönelik adımlar atılmasını beklemekte ve 14 Mart’ı gerçek bir bayram havasında yaşamayı arzu etmektedirler" dedi.

14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle açıklama yapan Yıldırım, sağlık çalışanlarının yaptıkları görev itibariyle kutsal bir mesleği icra ettiklerine dikkat çekerek, çözüm bekleyen konulara değindi.

 

ADALETSİZ DÖNER SERMAYE SİSTEMİ

Sağlık çalışanlarının çözüm beklediği konuların başında adaletsiz döner sermaye sisteminin geldiğini vurgulayan Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, "Döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlik sağlık çalışanlarının iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Aynı görevde çalışan sağlık çalışanlarının farklı oranda döner sermaye ücreti alması büyük bir haksızlıktır. Bu durumu başka hiçbir meslek grubunda göremeyiz. Örneğin eşit durumda olan ancak farklı karakollarda çalışan 2 polis memurunun veya yine aynı şekilde farklı okullardaki 2 öğretmenin farklı ücret aldığını göremeyiz. Ancak unvanları, eğitimi ve hizmet yılı aynı olan sağlık çalışanları farklı hastanelerde çalıştığı için aynı döner sermaye ücreti alamamaktadır. Çalışanlarımız arasında huzursuzluğa sebep olan bu durumun giderilmesi öncelikli taleplerimiz arasındadır ve bu adaletsizlik çözülene kadar konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bunun için acilen mevcut döner sermaye sisteminde köklü değişikliklere gidilmelidir." diye konuştu.

 

3600 EK GÖSTERGE

Sağlık çalışanlarının beklediği bir diğer konunun 3600 ek gösterge olduğunu belirten Başkan Yıldırım, "3600 ek gösterge bir an önce çıkarılmalıdır. 3600 ek göstergenin tüm sağlık çalışanlarına verilmesi, diğer çalışanlarımız ile ilgili de aynı oranda ek gösterge puanı verilmesi ve konunun bir takvime bağlanarak çözülmesi önemle beklediğimiz bir husustur" dedi.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!