Advert
Advert
Advert

"Paket gıdalardan uzak durun"

İMTAL'DE TARIM İLAÇLARININ DOĞAYA VERDİĞİ ZARAR ANLATILDI

Küçük Menderes
Bu içerik 297 kez okundu.
Advert

Ödemiş İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İMTAL) Müdürlüğü ile İlçe Tarım Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği öğrencilere tarım ilaçları konusunda bilgilendirme yapıldı. Okulun toplantı salonunda yapılan seminerde öğrencilere 'organik' ve 'iyi' tarım uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

Seminere İlçe Tarım Müdürlüğü ziraat mühendislerinden Hürriyet Demirhan, Nazire Şimşek ve Birgül Köroğlu katıldı. Öğrencilere tarım ilaçlarının zararları hakkında bilgiler veren ziraat mühendisleri, Türkiye'de meyve sebzelerde kalıntı sorununun ciddi bir sorun oluşturduğunu söylediler.

Tarım ilaçlarının insana ve çevreye verdiği zararlar konulu seminerde tarımsal faaliyetlerde ruhsatlı ilaçların tercih edilmesi, ilaçları kullanırken etiketler iyi okunması, ilaçların doğru zamanda ve doğru dozda kullanılması ve bekleme sürelerinin dikkate alınması gerektiği ifade edildi.

Öğrencilere marketlerden aldıkları paket gıdalardan uzak durmalarını söyleyen Ziraat Mühendisleri tarımla uğraşan ailelerin çocuklarının bu konularda bilinçli olmaları gerektiğini söylediler.

Okul müdürü Nazmi Eker de benzeri etkinliklerin yararlı olduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz bu ve benzeri konularda öğrendikleri bilgileri evde aileleri ile paylaşıyorlar. Bu da eğitimin her alanda değerlendirilmesi gerektiği fikrini doğruluyor. Benzeri etkinlikleri başka kurumlarla da yapacağız" şeklinde konuştu.

Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!