Advert
Advert
Advert

Tıp Bayramı’nda doktorlardan türkü şöleni

Tıp Bayramı’nda doktorlardan türkü şöleni
Tıp Bayramı’nda doktorlardan türkü şöleni Küçük Menderes
Bu içerik 463 kez okundu.
Advert

Ödemiş Devlet Hastanesi’nde, 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde türkü ziyafeti çekildi.

Hastanenin konferans salonunda, gerçekleşen etkinlikte, Ege Üniversitesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Sait Eğrilmez ve beraberindeki görme engelli sanatçı Cem Cansız ve Ersin İşitmez’den oluşan ekip Ödemiş Devlet Hastanesinde Aşık Veysel ve Mahsuni Şerif’in bestelerinden olan türküleri, sağlık çalışanlarıyla paylaşarak konser verdiler.

Etkinliği 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında düzenlediklerini dile getiren Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Ömer Koçak “Hastanemizin sağlık çalışanları için, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında bir etkinlik gerçekleştirdik. Yılda bir kez kutlanan 14 Tıp Bayramı’nı coşkuyla yaşamak istedik. Hepinizin 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun” dedi.

Ödemiş Devlet Hastanesinde hastanenin doktor ve sağlık çalışanlarına konser vermek için geldiklerini dile getiren Prof. Dr. Sait Eğrilmez, “Herkes organlarını bağışlasın ki biz örnek olabilelim diye 2009 yılından başlayarak bugüne kadar 101 konser verdik. Buradaki amacımız da organ bağışına dikkat çekmek idi. İzmir, açık ara 65 bin bağışçısıyla, en yakın takipçisi İstanbul’dan 15 bin fazla organ bağışçısına sahiptir. Organ bağışı konusunda konserler vererek organ bağışına da dikkat çekmeye devam ediyoruz” dedi.

Ödemiş Devlet Hastanesi çalışanları Eğrilmez ve ekibinde yer alan görme engelli Cem Cansız ve Ersin İşitmez’in seslendirdiği türkülere alkışlarıyla destek verdiler.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı