Advert
Advert
Advert

Eşit hizmet, doğru bilgilendirme

Eşit hizmet, doğru bilgilendirme
Eşit hizmet, doğru bilgilendirme Küçük Menderes
Bu içerik 1274 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in merkez mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Abdil Çavdar, seçildiği takdirde eşit, adil hizmet ve doğru bilgilendirme sözü verdi.

 

“DEVLETİN İMKANLARININ KİŞİSEL YARDIM GİBİ SUNULMASI VİCDANLARI YARALIYOR”

Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Abdil Çavdar, bilgi eksikliğinden ve buna bağlı yanlış yönlendirmeden kaynaklı bazı sorunların muhtarlıktan başlayarak en yukarıya kadar siyasette kirlenme yarattığına dikkat çekti. Yapılan hizmetlerin kişisel inisiyatif ya da kişisel yardım gibi sunulmasının kamu vicdanında devlet kurumlarına karşı inancı zayıflattığına ve ayrımcılık hissi yarattığına da vurgu yaptı.

 

“KEYFİ UYGULAMALAR OLMAYACAK”

Kaymakamlıklar oluruyla verilen Sosyal Yardımlaşma Vakfı yardımlarının, büyükşehir ve yerel belediyelerin dağıttıkları yardım ve destek paketlerinin, düzenlenen gezilerin insan kayırma ve ayrım yapılarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmamasından duyduğu rahatsızlığı ifade eden Abdil Çavdar, kendi muhtarlığı döneminde bu türden keyfi uygulamalara son vereceğini söyledi.

Muhtarlık ofislerinin özellikle kimlik ve adrese dayalı gönderilen yardımların ve hizmetlerin ulaştırılmasında bile kimi zaman keyfi, kimi zaman da ihmale neden olarak bu aracılık hizmetini yerine getirmede dahi başarısız olduklarına dikkati çeken Çavdar şunları söyledi:

“Sosyal Yardımlaşma tarafından özellikle gazilere, yaşlılara, engellilere yönelik destekler oluyor. Pek çok muhtarlık tarafından bunlar bile sistematik olarak ulaştırılamıyor, sıkıntılar yaşanıyor. Gerek Büyükşehir, gerekse Ödemiş Belediyesi’nin yardım paketleri, düzenlenen geziler, muhtarın ya da kurumlardaki kişilerin şahsi hizmeti olarak sunuluyor. Bu son derece rahatsız edici.”

 

“TOPLU SMS İLE HERKESE BİLGİ AKTARIMI”

Kendileri döneminde hem eşit, hem adil, hem de gerçek ihtiyaç sahipleri için çalışılarak ve bunlar belgelendirilerek çalışılacağını, gözetileceğini ve bu yardımlardan faydalananların rencide edilmeyeceğini söyleyen Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Abdil Çavdar, “Öncelikle herkese ulaşmak ve her türlü faaliyetten haberdar etmek için toplu SMS sistemi kuracağız.”

 

“HER KADIN GEZİLERDEN HABERDAR OLACAK”

“Yapılan ve yapılacak işlerle ilgili herkes haberdar olacak. Seçim çalışmalarımız esnasında pek çok kadın özellikle gezilerden hiç haberlerinin olmadığını söylüyor. Biz gezileri SMS’le duyuracağız. Belediyenin sağladığı araçların kapasitesinin üzerinde katılım talebi olduğunda da eleme yapmayıp kendi araçlarımızı takviye olarak kullanıp her başvuru sahibinin katılımını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“VERİ TABANI OLUŞTURACAĞIZ”

Adil ve eşit hizmet anlayışını yaygınlaştırmak ve bunu sistematik hale getirmek için kurum ve derneklerle çalışarak farklı alanlarda farklı desteklere ihtiyacı olanları tespit edecek bir veri tabanı oluşturacaklarını ifade eden Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Abdil Çavdar, “Engelliler, yaşlılar, özellikle yalnız yaşayan yaşlılar, geliri olmayan kadınlar ve anneler, eğitim açısından fırsat eşitliğinin gerisinde kalan çocuklarımız ve aileleri araştırmalarla elde edilecek veri tabanında depolanacak. Hem kurumlardan hem de hayırseverlerden gelecek katkı ve imkanlar öncelikli olarak bu veri tabanındaki insanlarımıza ulaştırılacak” diye konuştu.

Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!