Advert
Advert
Advert

Ödemiş’tegökyüzü paraşütlerle renkleniyor.

Ödemiş’tegökyüzü paraşütlerle renkleniyor.
Ödemiş’tegökyüzü paraşütlerle renkleniyor. Küçük Menderes
Bu içerik 214 kez okundu.
Advert

Ödemiş’e bağlı Bozdağ Mahallesi Akçakmak mevkiine yamaç paraşütü uçuşu için gelenler paraşütçüler, ilçe semalarında renkli görüntüler oluşturuyorlar.

Özellikle haftasonu Aydın, İzmir, Manisa, Muğla gibi çeşitli ve ilçelerden gelen paraşütçüler Bozdağ yaylasından havalanarak, gökyüzünde rengârenk görüntüler meydana getiriyorlar.

Uzun yıllardan bu yana yamaç paraşütü ile ilgilenen Ödemişli Gürbüz Candemir “ Bende uzun yıllardan beri uçuş meraklısıyım. Cumartesi ve pazar günleri bazen de haftaiçi  Bozdağ mahallesine uçmaya meraklı sporseverlerimiz geliyorlar. Bu nedenle Bozdağ ve Ödemiş’te büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Bozdağ’daki bu tarz uçuş yerlerine çeki düzen verilmesi ve etrafının da düzenlenmesini bekliyoruz” dedi.

Bozdağ mahalle muhtarı Halil Faruk Otçu da haftasonları  Bozdağ’a Ege’nin çeşitli kesiminden gelen uçuş meraklısı sporcuların geldiğini belirterek, şunları söyledi: “İzmir ve çevresinden çok sayıda kayak sever Bozdağ’a geliyor. Kar turizminin yanında son yıllarda bölgeye uçmak amacıyla gelenler dikkat çekici bir şekilde arttı. Uçuş noktası olarak kullanılan Akçakmak mevkiinin etrafına bir düzenleme olursa çok iyi olacağına inanıyorum. Bozdağ  mahallesi her yönüyle son yıllarda kış turizmin yanında yaz turizmi açısından da önemli yere sahip bir yer” şeklinde konuştu.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!