Advert
Advert

ÖTB’den “Burası Ödemiş, burada iş var” toplantısı

DEVLETİN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İÇİN SAĞLADIĞI TEŞVİKLER ANLATILDI

ÖTB’den “Burası Ödemiş, burada iş var” toplantısı
ÖTB’den “Burası Ödemiş, burada iş var” toplantısı Küçük Menderes
Bu içerik 327 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası’nın “Burası Ödemiş, burada iş var” sloganıyla düzenlediği “İstihdam Seferberliği 2019” toplantısı ile istihdam konusunda devletin sağladığı teşvikler ilçedeki meslek odalarına ve gruplarına, kurumların temsilcilerine ve Ödemişli iş insanlarına Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen tarafından anlatıldı.

Eski otogar üzerindeki Belediye Nikah Salonu’nda Ödemiş Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya Borsa’nın yönetim kurulu başkanı Latif Aka, Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut Akın, İESOB Yönetim Kurulu üyesi ve Ödemiş Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Nihat Kahya, Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, Ödemiş Sarraflar ve Bijutericiler Odası Başkanı Şerif Naz, Ödemiş Ticaret Odası Genel Sekreteri Emre Çiftçi, resmi kurumların müdürleri ve temsilcileri ile Ödemişli muhasebeciler katıldı.

 

ÖDEMİŞ’TEN TAM DESTEK

Açılış konuşmasını yapan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aka, Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla ''İstihdam Seferberliği 2019'' kampanyası başlatıldığını hatırlatarak Ödemiş’ten de bu kampanyaya tam destek verildiğini belirtti.

Aka, devletin sağladığı teşviklerle ilgili bilgilendirme yaparak Ödemişli işverenlerin de bu kampanyanın içerisinde yer almasına öncülük yapmayı hedeflediklerini söyledi. Aka, “Toplantımızın üyelerimize, Ödemişimize ve paydaşlarımıza yararlar getirmesini diliyoruz” diye konuştu.

 

DEVLETİN SAĞLADIĞI TEŞVİKLERİ ANLATTI

Daha sonra Ödemiş Ticaret Borsası akademik danışmanlığı görevini de sürdüren İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen, “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında “Yeni istihdama ücret desteği”, “Yeni istihdamın SGK primine, Vergisine destek”, “Kısa çalışma ödeneği”, “Asgari ücret desteği”, “Düzenli ödemeye devamlı destek”, “Kalkınmaya ilave destek”, “Önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği”, “İhtiyacınıza uygun, nitelikli işgücü eğitimine tam destek” alanlarında devletin işverenlere sağladığı teşvikleri anlattı. Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen, “Bu fırsatları kaçırmamakta büyük fayda görüyorum” sözleriyle istihdam seferberliği kapsamında sağlanan teşviklerin hem işverenler hem de çalışanlar açısından önemli seçenekler sunduğuna vurgu yaptı. Küçüközmen sunumunun ikinci bölümünde Türkiye’deki son ekonomik gelişmeler ve küresel bazda son durum hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
"Ödemiş’e gönül vermiş biriyim”