Advert
Advert
Advert

En kaliteli zeytinyağını Birgi’de ürettiler

En kaliteli zeytinyağını Birgi’de ürettiler
En kaliteli zeytinyağını Birgi’de ürettiler Küçük Menderes
Bu içerik 836 kez okundu.
Advert

Uluslararası Zeytin Konseyi himayesinde Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi tarafından düzenlenen Türkiye Kaliteli Natürel Sızma Zeytinyağı Yarışması’nda birincilik bu yıl da Ödemiş’e geldi. Birgi’de üretilen Pirgion Soğuk İşlem Zeytinyağı olgun meyvemsilik dalında altın madalya kazandı.

 

ÜÇ YIL ÜST ÜSTE BİRİNCİ OLDU

2017 yılında Uluslararası Zeytin Konseyi`nin himayesinde Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi tarafından düzenlenen "Mario Solinas Türkiye" Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması'nda birinciliği Ödemiş'e getiren ve 2018 yılında da aynı başarıyı tekrarlayan Birgi’deki Pirgion Soğuk İşlem Zeytinyağı bu yıl da Türkiye Kaliteli Natürel Sızma Zeytinyağı Yarışması’nda olgun meyvemsilik dalında birinciliğe layık görüldü.

 

ALTIN MADALYALI ZEYTİNYAĞI

Birgi’de üretilen Pirgion Soğuk İşlem Zeytinyağı bu yıl da başarısını perçinleyip kalitesini tescillerken ödülünü Fuar İzmir’de düzenlenen 9. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'nda aldı. Pirgion’un altın madalyası işletme sahibi Kerem Çakıroğlu’na takdim edildi.

Birgi Mahallesi’nde soğuk işlem zeytinyağı üretim tesisi ile adını Türkiyeye duyuran Pirgion’un işletme sahibi Kerem Çakıroğlu, “Pirgion Üstün Kalite Zeytinyağı olarak Türkiye’nin en prestijli sızma zeytinyağı kalite yarışması olan IOC-UZZK Türkiye Kaliteli Natürel Sızma Zeytinyağı yarışmasından bu sene de olgun meyvemsilik dalında altın madalya kazandık.

Üç senedir aralıksız aynı kategoride altın madalya alarak bu konuda an itibari ile tek olduğumuzu ve kalitemizin tesadüf olmadığını tüm zeytinyağı severlere ifade etmiş olduk. Sektör için kalitenin sağlanması adına oldukça zor bir yılda bile bu başarı bizleri ve dostlarımızı gururlandırmıştır” diye konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!