Advert
Advert
Advert

ÖDEMİŞ’Lİ KADINLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN “KADIN YAŞAM MERKEZİ” AÇILDI

ÖDEMİŞ’Lİ KADINLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN “KADIN YAŞAM MERKEZİ”  AÇILDI
ÖDEMİŞ’Lİ KADINLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN “KADIN YAŞAM MERKEZİ”  AÇILDI Küçük Menderes
Bu içerik 550 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi tarafından kadınlar için özel olarak projelendirilen Kadın Yaşam Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete açıldı.

Ödemiş’te bir ilk olan Kadın Yaşam Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, İnönü Mahallesi Şirin Sokak’da Ödemişli kadınların hizmetine açıldı. 955 metrekare alanda inşa edilen Kadın Yaşam Merkezi’nde bodrum katta ısıtmalı havuz ve sauna yer alıyor, fitness ve pilates salonu da bulunan modern yaşam merkezinin açılışına, Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş belediye başkan adayı Münir Bezmez, Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta katıldı. Giriş katında kafeteryası olan merkezde, çocuklar için özel oyun alanı ve idari bölüm bulunmaktadır. Üst katta kuaför, cilt bakımı vb. hizmet alanı, kadınlara özel el sanatları ve hobi kursları için bölümler yer almaktadır. Kadın Yaşam Merkezi’nin sauna, yüzme havuzu, spor alanı ve kurs alanlarıyla kadınların en çok tercih ettiği mekanlar arasında yer alması bekleniyor.

    Açılışta Konuşan  Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut  Badem

 “ Bizim varoluş sebebimiz, toplumda kadın elinin değdiği her ortamda toplumun gelişmesinin arttığı ,toplumda üretkenliğin arttığı ,toplumda kadının var olduğu yerlerde verimliliğin arttığını görüyoruz. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var diye söylenir ama aslı o değil, her başarılı erkeğin yanında başarılı bir kadın vardır. Sizlere verdiğimiz değerin bir karşılığı olarak buradayız. Sizlere verdiğimiz değerlerin sonucunda bu ve benzeri eserlerin olması gerektiğine inanıyoruz. Kadın yöneticilerin olduğu kurumlarda verimliliğin artığını gördük. Türkiye bu anlamda çok şanslı, Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına seçme ve seçilme hakkını verdiği tarihe baktığınızda dünyada daha, özellikle kendini önde gören Avrupa ülkelerinde henüz bunun yanından bile geçilmediğini görüyoruz. İnşallah bundan sonra kadınlarımızın daha önde olduğu günleri hep birlikte göreceğiz.” dedi.

 

İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar açılışta yaptığı konuşmasında  “Bizim kadınlarımız başımızın tacı,sizler bizim kıymetlilerimizsiniz. Biz yürümesini, koşmasını her şeyi sizden öğrendik. Kimse kadınlarımızı kırmasın, kimse onları üzmesin ,onlar üzülürse dünya üzülür ,onlar üzülürse bizim geleceğimizin teminatı çocuklarımızın geleceği sıkıntıya girer. İki dönemden beri çeşitli başarılı projelere imzasını atan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’e Ödemişli kadınlarımız adına böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 31Mart seçim sonrası, seçimleri kazanması halinde gelecek Ödemiş Belediye Başkanımız  Münir Bezmez’ de bu projelerin devamını getirecektir.” dedi.

 Ödemiş Belediye Başkan adayı Münir Bezmez  “ Bizler de Allah nasip ederse seçilmemizin ardından, kadınlarımıza yönelik  projeleri üretmeye devam edeceğiz.  Daha önceki  dönemde de kadınlarımıza yönelik çeşitli çalışmalarda ve projelerde  bulunmuştuk.” dedi.

  Yapılan  konuşmaların ardından modern Kadın Yaşam Merkezi hizmete açılırken, gerçekleştirilen açılış kapsamında Kadın Yaşam Merkezinin bahçesinde resim  sergisi de açıldı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı