Advert
Advert
Advert

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’ten sendika girişi için 1 yıl önceden kayıt

HAK-İŞ’E BAĞLI HİZMET-İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ ÖDEMİŞ BELEDİYESİ İŞCİLERİNDEN SENDİKA GİRİŞLERİ İÇİN KAYIT ALDI

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’ten sendika girişi için 1 yıl önceden kayıt
Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’ten sendika girişi için 1 yıl önceden kayıt Küçük Menderes
Bu içerik 402 kez okundu.
Advert

Hak-İş’e bağlı Hizmet - İş İzmir İl Başkanlığı’ndan bir heyet Ödemiş’e gelerek Ödemiş Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin sendika girişleri konusunda kayıt işlemleri yaptı.

Ödemiş Belediye Düğün salonunda yapılan törende konuşan Hak-İş ve Hizmet-İş İzmir İl başkanı Burhanetttin Barbak şunları söyledi: “696 sayılı sayılı kararname ile gerek kamuda çalışan taşeron işçilerin ve gerekse özel taşeronda belediye şirketlerinde çalışan arkadaşlarımız bu kararname ile 02.04.2018 itibariyle kadroya geçtiler. Artık özel bir taşeron şirketinin elamanı değil belediye şirketimizin kadrolu işçilerisiniz. Bu karar ülkemizde devrim niteliğinde bir gelişme. Ancak bu kararname ile 2020 Haziran ayına kadar çerçeve sözleşme gereği masaya oturamıyoruz. HAK-İŞ sendikasının genel başkanı Mahmut Arslan bey aylardır çok ciddi çalışmalar yaptı. Çalışma bakanı, maliye bakanı, içişleri bakanıyla görüşüldü. Daha sonra Cumhurbaşkanı vekili ve Cumhurbaşkanıyla görüşüldü. Sorunları kendilerine iletildi. Bu sorunlar neler diye bakarsak: Bu çerçeve sözleşmesi çıkarken enflasyon yüzde 9 idi. Ama bugüne baktığımızda enflasyon % 20-30’dur. Onun için devletimizden bu enflasyon oranına göre yüksek hakem kurulunun bu çerçeve sözleşmeyi yeniden değerlendirmesi veya enflasyon farkı verilmesi için teklifle Cumhurbaşkanımıza gitti. Bugünlerde çalışmalar yapılıyor. Enflasyon oranında konunun yeniden değerlendirilmesi ve bir zam farkı alınması konusunda ciddi çalışmalar var. Ayrıca burada aramızda bulunan Ödemiş Belediye Başkanımız Mahmut Badem’e de teşekkür ediyorum. İşçilerimizin bir takım hakları konusunda her zaman gereken duyarlılığı hep gösterdi. “dedi.

 

“ÖDEMİŞ’İN BEKLENTİLERİNE HEP CEVAP VERMEYE ÇALIŞTIK.”

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem de şunları söyledi: “Belediye çalışanlarımızın sıkıntıları bugünkü unvanlarınızla taşeron işçi olarak çalışan kardeşlerimizin sıkıntıları hat saffadaydı ve sokağa yansımız durumdaydı. Yani sizin sıkıntılarınızı Ödemiş’teki esnaf, oturduğunuz ev sahibi, mal sahibi hepsi biliyordu ve sizlerle birlikte onlar da dertleniyordu. Yola çıktığımızda sizlere söz vermiştik. Verdiğimiz söz alnınızın teri soğumadan emeğinizin karşılığını alacağınızdı. Ve Allah a hamdolsun maaşlarınızı süresi içerisinde yatırdık. Bundan sonra da aynı çerçevede devam edecektir.

Öte yandan Ödemiş in beklentilerine cevap vermeye çalıştık. TOKİ konutlarıyla ilgili olarak şantiyenin kurulmasından sonra doların çıkışıyla ülkenin girmiş olduğu ekonomik sıkıntıyla başlanmamış durdurulmuştu. Ancak son çalışmalarla Türkiye de bir yıl içinde yapılacak 50 bin konutun içersine, verdiğimiz mücadele sonucunda Ödemiş TOKİ konutlarını 468 konutun buna dahil edilmesini sağladık. Bunu size müjde olarak veriyorum. Bunun dışında benim söz verip yapamadığım bir teleferik vardır. Bir de Mezarbaşı’ndaki battı çıktı vardır. Battı çıktının bütün şehir yasasından sonra karayollarından büyük şehire devredildiği için şu anda frenlendi. Teleferik işi de ekonomik olmadığı içinde durmuş vaziyette yapılmadı. Ogün karşılarına çıktığımızda insanlarımızın yaşam standartlarını değiştireceğimiz vizyonu farklılaştıracağız diye çıktığımız yolda ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık“

 

“BAŞKANLIĞINA GELDİĞİMİZDE YARIM KALAN PROJELERİ TAMAMLIYACAĞIZ.”

Cumhur İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı Bezmez de şunları söyledi: “Belediye Başkanlığına geldiğimizde yarım kalmış projeleri tamamlayacağız. Bizim de güzel projelerimiz var. Gelecek dönem nasip olursa sizlerin ve Ödemiş halkının da destekleriyle Cumhur ittifakı olarak 1 Nisan’dan itibaren göreve geldiğimizde gerek belediyecilik tecrübelerimizi kullanarak gerek Cumhur ittifakının gücünü kullanarak ve gerekse Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçelinin gücünü kullanarak Ödemişimizi ve Ödemiş havzasını en güzel şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız. Tabii bu hizmetler yapılırken bizler her ne kadar belediyede masaların başında planlarını, projelerini yapsak da hazırlasak da bunları sahamızda uygulayacak olan bizlerin yüzünü güldürecek olan belediye amirlerimiz, belediye memurlarımız ve en önemlisi siz işçi kardeşlerimizdir. Allah’ın izniyle göre geldiğimizde tam bir aile havası içerisinde başkanından, işçisine varıncaya kadar birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sarılarak Ödemiş’imize en iyi şekilde hizmet edeceğimize ben inanıyorum“

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!