Advert
Advert
Advert

GIDA ODASINDAN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

GIDA ODASINDAN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
GIDA ODASINDAN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ Küçük Menderes
Bu içerik 399 kez okundu.
Advert

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası başkanı Hülya Çavuş “8 Mart Dünya Kadınlar Günü“ nedeniyle Zafer Mahallesinde bulunan Cadde Cafe tesislerinde Ödemişli kadınlara kahvaltı verdi.

Davete CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan adayı Mehmet Eriş, Cumhur İttifakı Ödemiş Belediye Başkan adayı Münir Bezmez, Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk, Ödemiş belediye meclis üyesi Nazan Dönmez ve belediye meclis üyesi adayları ve İzmir Kadın Platformu Kadın Birliği üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

ÇAVUŞ “ KADINLARIMIZ TOPLUMUN BİR PARÇASI”

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, “8 Mart Dünya Kadınlar gününde oda üyelerimiz ile buluştuk. Kadınların bugün toplumun hemen hemen her alanında var olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben de Ödemiş’te tek kadın oda başkanı olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Kadın esnaflarımız ve oda üyelerimiz beni yalnız bırakmadılar. İzmir Kadın Platformu Kadın Birliği de tam kadro destek verdi. İzmir Milletvekilimiz Sevda hanım da davetimize katılarak bizlere destek verdi. Cumhur İttifakı Ödemiş Belediye Başkan adayı Münir Bezmez, Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Mehmet Eriş’e çok teşekkür ediyorum. Ödemiş’te çalışan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

 

ERİŞ: “MÜMKÜN MÜDÜR TEK KANATLA UÇMAK”

Ödemiş’in CHP’li Belediye başkan adayı Mehmet Eriş “Tüm Dünyada kutlanan kadınlar günü dolayısıyla Ödemişimizde de, Ödemiş’in tek kadın oda başkanı olan Hülya Çavuş başkanımızın düzenlemiş olduğu kahvaltıya davetli olarak katıldık. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Mümkün müdür tek kanatla uçmak?” Kadının değeri böyle bir şeydir. Uçabilmemiz için o kanatlara ihtiyacı var. Hayatın her anında kadınların var olması tabii ki tek dileğimiz. Biz diliyoruz ki çalışan kadınlarımızın sorunlarının çözüldüğü yerel yönetim olsun, bizler yerel yönetim olarak çalışan kadınlarımızın özellikle kreş sorunlarını ele aldık. Daha önceki Ödemiş Belediye başkanlığı döneminde de her zaman kadınlarımızın öncelikli olduğu projelere ağırlık verdik. Toplumda kadınlarımız artık her alanda vardır. Var olmaya da devam edecektir” dedi.

 

BEZMEZ: “KADINLARIMIZIN SORUNLARIYLA DAHA ÇOK İLGİLENME MECBURİYETİNDEYİZ”

Ak Partili Ödemiş Belediye Başkan adayı Münir Bezmez “Gıda Maddeleri Odası başkanı Hülya hanımın düzenlemiş olduğu kadınlar günü etkinliği dolayısıyla biraraya gelmekten son derece mutluyuz. Hülya hanımın Ödemişimizin sivil toplum örgütünün tek kadın başkanı olarak güzel çalışmaları mevcut. Bugün de tüm kadınlarımıza sahip çıkan güzel bir kahvaltı düzenlemiş kendisini tebrik ediyorum. Bizler yerel yöneticiler, ve sivil toplum örgütleri olarak kadınlarımızın sorunlarıyla daha çok ilgilenme mecburiyetindeyiz. Nasip olursa 31 Mart’tan sonra kadınlarımız için gayet güzel projelerimiz var. Çalışan kadınlarımızın en büyük sorunlarından bir tanesi evlatlarının, çalıştıkları süre içerisinde güvenli ellere emanet edilmesi, bu çerçevede projelerimizden bir tanesi de mahalle kreşleri oluşturmak. “dedi.

Başkan Çavuş davetlilere karanfil dağıttı.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!