Advert
Advert
Advert

İZSU’dan Tire ve Bayındır’a dev yatırım

İÇME SUYU HATLARI YENİLENECEK

İZSU’dan Tire ve Bayındır’a dev yatırım
İZSU’dan Tire ve Bayındır’a dev yatırım Küçük Menderes
Bu içerik 447 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire ve Bayındır’da toplam 100 kilometrelik içme suyu hattı, yaklaşık 26 kilometrelik branşman yenileme çalışması için düğmeye basıyor.

Bütünşehir Yasası ile birlikte 30 ilçenin su ve kanalizasyon işlerini İZSU Genel Müdürlüğü aracılığıyla yerine getirmeye başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire ve Bayındır’da içme suyu şebekesini yenilemek üzere çalışma başlatıyor.

100 kilometre uzunluğunda içme suyu boru temini ve döşenmesi, 25,7 kilometre uzunluğunda branşman yenileme ve 12 kilometre uzunluğunda abone branşman ortak kolu yapımı için 25 Mart’ta İZSU Genel Müdürlüğü’nde açık ihale usulü ile ihaleye çıkılacak. İhale sonrası sözleşmenin imzalanmasından itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak Tire ve Bayındır’ın muhtelif mahallelerinde içme suyu altyapısını yenilemek üzere adeta seferberlik başlatılacak. İZSU altyapı yenileme çalışması iki yıl içerisinde tamamlanacak.

Tire ve Bayındır’ın şantiyeye dönüşeceği çalışmalar ile basınca dayalı, uzun ömürlü yeni borular döşenecek, eskimiş ve bu nedenle kaçaklara neden olan su branşman (ana şebeke ile evler arasındaki)  hatlar yenilenmiş olacak.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı