Advert
Advert
Advert

8 Mart'ta sağlığına kavuştu

ÖDEMİŞLİ PALYATİF BÖLÜMÜ HASTASI DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE SAĞLIĞINA KAVUŞARAK TABURCU OLDU.

8 Mart'ta sağlığına kavuştu
8 Mart'ta sağlığına kavuştu Küçük Menderes
Bu içerik 2298 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te yaşayan ve yaklaşık 6 aydan beri beyin tümörü hastalığı ile mücadele eden, Ödemiş Devlet Hastanesinde Palyatif bölümüne yatırılan 67 yaşındaki Gülkadın Kaptan isimli hasta Dünya Kadınlar Gününde taburcu edilerek sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Ömer Koçak, devlet hastanesine yaklaşık 6 ay önce yatırılan beyin tümörü hastası 67 yaşındaki Gülkadın Kaptan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde taburcu ettiklerini söyledi.

Başhekim Koçak “Hastamız yaklaşık 6 ay önce beyin tümörü ile ilgili büyük bir ameliyat geçiriyor. Ve uzun süre yoğun bakımda kalıyor. Biz Ocak ayın başın da hastamızı yatalak ve konuşamaz bir şekilde teslim almıştık. Hekimlerimiz ve hemşerilerimiz yoğun bir çaba sarf ettiler. Hatta ona bakan yakınlarına eğitimden geçirdiler. Bizim palyatif hasta bakımı okulumuz var. Ciddi bir tedavi sürecinden sonra bugün ayağa kalkan, bizimle sohbet eden, yüzü gülen ,keyifli bir şekilde taburcu ediyoruz. İnşallah bundan sonraki hayatında mutlu, huzurlu, bir daha böyle sorunların olmadığı bir yaşantısı olsun diliyorum. Biz kendi adımıza çok mutluyuz, hekimlerimiz keyifli gerçekten çok zor şartlarda oturamayan, konuşamayan ,kendini bilmeyen yatalak bir durumdaki hastamızı alıp, böyle yürüyerek taburcu ettiğimiz için tüm hekimlerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kendisi yürüyerek mutlu bir şekilde evine gidiyor. Hastamıza ve tüm ailesine geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

Hastanın kızı Sibel Dalgın annelerinin 6 ay kadar önce çok kötü bir durumda olduğunu, bu bakımdan hastanenin palyatif bölümüne yatırıldığı ifade ederek, “Annem Gülkadın Kaptan 6 ay kadar önce beyin tümörü rahatsızlığı nedeniyle Ödemiş Devlet Hastanesine yatırmıştık. Ancak 6 aylık süre içinde durumunun ağır olması nedeniyle, Ödemiş Devlet Hastanesi Palyatif bölümüne yatırılmıştı. Buradaki başarılı tedavi süreci ve annemin de gayretiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hastaneden sağlığına kavuşarak evine dönüyor. İşte bu da ailemizin büyüğü annem için böyle bir günde en güzel bir haber“ dedi.

Ödemiş Devlet Hastanesinde 6 ay kadar önce tedavi görmeye başladığını ifade eden beyin tümörü hastası Gülkadın Kaptan “Ödemiş Devlet Hastanesine yattığımda hiç konuşamıyordum. Ve yürüyemiyordum. Ancak buradaki başarılı geçen tedavimin ardından sağlığıma kavuşarak Dünya Kadınlar Gününde taburcu oluyorum. Tüm doktorlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!