Advert
Advert
Advert

ÖDEMİŞ’İN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ

Yıkım için ihaleye çıkılacak

ÖDEMİŞ’İN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ
ÖDEMİŞ’İN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ Küçük Menderes
Bu içerik 1161 kez okundu.
Advert

Son dönemde mezbeleye dönüşen eski Ödemiş Devlet Hastanesi’ndeki iki bloğun yıkılmasıyla ilgili 19 Mart’ta ihaleye çıkılacak. Hastanenin yıkımı ve enkaz kaldırma işi hurda karşılığında yapılacak.

Ödemiş Devlet Hastanesi’nin geçtiğimiz Nisan ayında yeni yerine taşınması sonrası boş kalan ve gün geçtikçe harabeye dönüşen eski hastane binaları çevresine korku saçarken yıkım kararı sonrası İzmir Sağlık Müdürlüğü de yıkım ve enkaz kaldırma işleri için ihaleye çıkacak.

 

HURDASI KARŞILIĞINDA YIKILACAK

Bahçesinde araç kundaklama olayının dahi yaşandığı eski hastanenin yıkım ve enkaz kaldırma işi, içerisinden çıkacak hurdanın karşılığında yapılacak. Binaları yıkan yüklenici firma hurdaya sahip olacak. Ödemiş Devlet Hastanesi’nin de yer aldığı yıkım ihalesi eski Çiğli Devlet Hastanesi, Karşıyaka Şemikler Aile Sağlığı Merkezi, Foça Ilıpınar Sağlık Evi Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Fatura Ayniyat Binası yıkım işlerini de kapsıyor. Ödemiş Devlet Hastanesi’nde A blokta toplam 2 bin 964 metrekare kapalı alan, B blokta da 4 bin 305 metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 7 bin 269 metrekarelik kapalı toz bulutuna dönüşecek.

 

YIKILACAK 5 BİNA İÇİN YILLIK KİRA ÖDENECEK

19 Mart Salı günü saat 15.00’da İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenecek ihalede 5 yapının yıkımıyla ilgili yıllık muhammen kira bedeli 215 bin lira olarak belirlendi. Açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihale sonrası sözleşmenin imzalanması ile beraber çalışmalara kısa süre içinde başlanması bekleniyor.

 

C BLOK YENİDEN İŞLEV KAZANACAK

Başıboş haliyle şehrin ortasında korku filmi setlerini andıran Ödemiş Devlet Hastanesi binalarından A ve B bloğun yıkılmasıyla ortaya çıkacak alanın yeşil alan olarak değerlendirileceği açıklanmıştı. Bir zamanlar SSK hastanesi olarak açılan C bloğun ise Ödemiş İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ödemiş Devlet Hastanesi tarafından değerlendirilmesi planlanıyor.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!