Advert
Advert

Sürücülerin dört gözle beklediği kavşak açıldı

Sürücülerin dört gözle beklediği kavşak açıldı
Sürücülerin dört gözle beklediği kavşak açıldı Küçük Menderes
Bu içerik 717 kez okundu.
Advert

Ödemiş’e komşu Salihli ilçesinde uzun zamandır beklenen köprülü kavşağın ilk etabı tamamlandı. Ankara yolunda kesintisiz ulaşımı sağlayacak köprülü kavşağa merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit’in adı verildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’ye kazandırılan ve ‘ölüm yolu’ olarak adlandırılan yolun olduğu bölgeye yapılan Bülent Ecevit Köprülü Kavşak Projesi’nin birinci etabının açılışını gerçekleştirdi. Özellikle Ankara yönüne ulaşımda son dönemde çalışmalar nedeniyle yaşanan sıkışıklığın kavşağın açılmasıyla sona ermesi bekleniyor.

 

“SALİHLİ TRAFİĞİ RAHATLAYACAK”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün törende Salihli’ye verdiği sözün yerine getirildiği önemli bir gün olduğunu belirterek, dev bir projeyi hayata geçirmenin heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu kaydetti. Başkan Ergün, “Gerek Zeki Kayda Başkanım, gerek şahsım güzel Salihli’mize en güzel hizmetleri kazandırmak için canla başla çalıştık. Bugün de Salihli’mize kazandırdığımız kavşak projemizin birinci etabının açılışını yapıyoruz. Bizlere bugünleri gösteren Allah’ıma şükrediyorum. Buraya ölüm yolu deniyordu. Hepimizi üzen, birçok ölümlü kazanın yaşandığı İzmir-Ankara karayolu üzerindeki bu yol için kavşak projesi geliştirdik. 27 Eylül 2017’de ihalesini yaptığımız ve 2017’nin sonlarına doğru çalışmasını başlattığımız bu önemli projede bu aşamaya geldik. Salihli’mizi ortadan ikiye bölen bu yolda geliştirdiğimiz kavşak projesiyle bu yolu kullananların hem can ve mal güvenliğini üst seviyeye çıkardık, hem de zaman ve yakıt tasarrufu yapmalarını sağlamış olduk. 63 milyon lira gibi bir yatırımla Salihli’mize kazandırdığımız bu önemli yatırımı tamamladığımızda ilçemiz trafiğine de rahat bir nefes aldırmış olacağız. Büyükşehir Belediye Meclisimizde aldığımız kararla bu önemli projeye eski Başbakanlarımızdan merhum Bülent Ecevit’in adını verdik. Bu vesileyle eski Başbakanımızı da saygı ve rahmetle anıyor, tüm meclis üyelerimize Bülent Ecevit’in adının burada yaşatılacağı yönünde verdikleri kabul oyu nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

İLK TURU İMPALA İLE ATTI

Başkan Ergün ve beraberindekiler yapılan konuşmaların ardından kavşağın açılışını yaptı. Kesilen kurdelenin öncesinde kavşağın hayırla vesile olması için kurban kesildi. Kesilen kurban sonrası Başkan Ergün, Zeki Kayda ve beraberindekiler kavşakta inceleme yaptı. Başkan Ergün, Başkan Kayda ile birlikte 64 model Chevrolet Impala marka klasik arabayla yeni kavşakta ilk turu da attı. 

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
"Ödemiş’e gönül vermiş biriyim”