Advert
Advert
Advert

Ödemiş TOKİ’de süreç sil baştan

50 BİN KONUTLUK YENİ HAMLEDE ÖDEMİŞ DE VAR; ÖN BAŞVURU SÜRECİ BAŞLATILDI!

Ödemiş TOKİ’de süreç sil baştan
Ödemiş TOKİ’de süreç sil baştan Küçük Menderes
Bu içerik 816 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı TOKİ’nin 50 bin konutluk sosyal konut hamlesinde Ödemiş’in de yer aldığını belirterek, ön başvuru sürecinin başladığını duyurdu.

Ödemiş’te geçtiğimiz yıl TOKİ tarafından ihalesi yapılmasına ve şantiyesi kurulmasına karşın ekonomideki sıkıntılar sonrası tasarruf tedbirlerinden biri olarak ertelenen ve şantiyesi de sökülüp götürülen “468 konutluk TOKİ Projesi” için süreç yeniden başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Kasımpaşa’da duyurduğu TOKİ’nin 50 bin sosyal konutluk projesi çerçevesinde Ödemiş’te de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için ön başvuru süreci başlatıldı.

 

468 KONUT İNŞA EDİLECEK

Buna göre vatandaşlar Ödemiş’te inşa edilmesi planlanan 2+1 234 adet konut için 500 lira, 3+1 234 adet konut için 1000 lirayı Ziraat Bankası şubelerine yatırarak ön başvuruda bulunabilecek. Gölcük (Zeytinlik) Mahallesi yolu üzerinde Ahrandı eteklerinde inşa edilecek sosyal konutlar için başvurular dört kategoride kabul edilecek.

 

BAŞVURU KATEGORİLERİ VE TARİHLER

Birinci Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” , 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında, ikinci kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşların” 8 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında, üçüncü kategori olan “Emekli Vatandaşların” 25 Mart 2019 – 5 Nisan 2019 tarihleri arasında ve dördüncü kategori olan “Diğer alıcı adaylarının” 6 -22 Mart 2019 tarihleri arasında ön başvurularını yapmaları gerekiyor.
 

BADEM: “50 BİN SOSYAL KONUT ARASINDA ÖDEMİŞ DE VAR”

Ödemiş’in 50 bin yeni sosyal konutluk hamlenin içinde yer aldığını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Sözünü verdiğimiz projelerden biri olan TOKİ’yi ilçemize mutlaka kazandıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 50 bin sosyal konut arasında Ödemiş’te inşa edilecek 468 konutluk proje de yer alıyor. Ön başvuru süreci başladı. Vatandaşlarımız ön başvuru süreciyle ilgili bilgilendirilecek. İlçemizde TOKİ ile ilgili süreci yeniden başlatmış olduk. Kısa sürede yol alınacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın cazip koşullarda ev sahibi olmalarını istiyoruz” dedi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!