Advert
Advert
Advert

O fotoğraf 5 yılda bir hayli değişti!

O fotoğraf 5 yılda bir hayli değişti!
O fotoğraf 5 yılda bir hayli değişti! Küçük Menderes
Bu içerik 856 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Meclisi’nin 2014-2019 çalışma dönemi acı kayıplara ve istifalara tanıklık etti. CHP Grubu’ndan Erol Soyuer ve Turan Dumanlılar’ın vefatları nedeniyle yerlerine iki yeni isim görev alırken AK Parti, CHP ve MHP gruplarından bugüne kadar 10 isim istifa etti.

Mart ayı olağan toplantısı ile finali yapan Ödemiş Belediye Meclisi, geçmişten bu yana en çok istifa kararının görüldüğü meclis oldu. AK Parti ve CHP’den 2’şer, MHP’den 6 meclis üyesi, aralarında milletvekili adaylığının da olduğu çeşitli sebeplerle istifa etti.

AK Parti Grubu’ndan Halil Kartal ve İpek Yılmaz’ın istifaları sonrası Erdal Başer ve Serpil Kuzum mecliste yer aldı. CHP Grubu’ndan Cumhur Şener’in Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevi sebebiyle istifa etmesi sonrası Bedriye Kaner meclise girdi. Kaner de yaklaşık 1,5 yıl sonra istifa edince bu kez Zihni Duran mecliste yer alan yeni isim oldu. Vefat eden Erol Soyuer’in yerine Metin Uçar, Turan Dumanlılar’ın yerine ise Mehmet Beşir Saygın meclisin yeni üyeleri oldular.

MHP Grubu’nda Kudret Özdamar’ın istifası sonrası Sedat Turman meclisin yeni üyesi oldu. 2017 yılında Sedat Turman ve Anıl Selek meclis üyeliğinden istifa etti. Selek’in yerine Mutlu Işıktaş, MHP grubunda yer aldı. Turman’ın istifası sonrası sıralamada yer alan Mehmet Okumuş ve Bilal Irmak’ın da meclis üyeliklerinden istifaları sonrası sandalye AK Parti’ye geçti. Ali Bozkan, AK Parti Grubu’nun yeni meclis üyesi olarak çalışmalara katıldı. 2018 yılı Milletvekilliği seçimlerinde MHP’den İzmir Milletvekili Adayı olan Ceyhun Kınlı da bu adaylık süreci nedeniyle istifa etti. Kınlı’nın yerine CHP Grubu’na Fahri Sayat katıldı. 2014-2019 arası dönemde eski belde belediye başkanı olan meclis üyesi iki isim Halil Güler ve Selahattin Kundak belediye başkan yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürdü. 2019 yılında Ödemiş Belediye Meclisi’ndeki sandalye dağılımı 16 AK Parti, 13 CHP, 2 MHP halini aldı.

 

“BELEDİYE TARİHİNDE EN ÇOK ÜYE DEĞİŞİKLİĞİ YAŞAYAN MECLİS”

“Belediye tarihinde herhalde biz normal şartlarda üye değişikliğini en çok yaşayan meclis biz olduk” diyerek bu durumu değerlendiren Belediye Başkanı Mahmut Badem, “12 arkadaşımız, ikisi rahmetli oldu, kendilerini rahmetle anıyorum. Sayın Erol Soyuer ve Sayın Turan Dumanlılar kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Vefatlarından dolayı değişiklik yaşandı. Onun dışında istifalar oldu, meclis üyesi değişiklikleri yaşandı. Ciddi bir sayı. Böyle bir meclis olmamıştır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!