Advert
Advert
Advert

Mıknatıs adam Birgi’ye yerleşti

Mıknatıs adam Birgi’ye yerleşti
Mıknatıs adam Birgi’ye yerleşti Küçük Menderes
Bu içerik 2100 kez okundu.
Advert

Vücudunda taşıdığı bio-enerji nedeniyle “Mıknatıs Adam” olarak tanınan Gürcistanlı Etibar Elchıyev, tarihi Birgi mahallesine taşındı.

Birgi’ye tesadüf bir şekilde geldiğini dile getiren Etibar Elchıyev, Birgi’yi görür görmez aşık olduğunu dile getiren Elchıyev “Gürcistan’da 500 bin Karapapak Türk’ü yaşıyor. Ben dünyada mıknatıs adam olarak tanındım. 21 dünya rekorum var. Bu rekorlar İtalya’da Almanya’da, Pekin’de Gunınness rekorlarına girdi. Bu rekorlarım dünya çapında yayıldı. Dünyanın tanınmış televizyonlarından BBC gibi birçok televizyon kanalına çıkarak bio enerji konusunda gösteriler yaptım. Ayrıca Kick-Boks dalında da çalışmalarım oldu” dedi.

Gürcistan’ın Tiflis kentindeki yaşamından sonra Birgi’de ev tutarak yaşamını sürdürme kararı alan Elchıyev, kendisine bio-enerjisinin merhum babasından geldiğini dile getirerek “Engelliler üzerinde tedavi yaparak çalışmak istiyorum. Ben bir Türk evladı olarak Türkiye de çalışmak isterim. Ben Gürcistan vatandaşı olmama rağmen bütün rekorlarıma Türk bayrağıyla çıktım. Bir gün boyun rahatsızlığı olan ve Pamukkale’de tanıştığım bir hastamın daveti üzerine Birgiye geldim. Ve burayı görür görmez hayran kaldım havasına, suyuna, insanlarına benim buradaki tek amacım enerji vermek değil aynı zamanda kendimde enerji almak için burada kaldım. Ayrıca tarih bakımından da çok zengin bir yer olan Aydınoğlulları beyliğinin Birgi şehrine hayran oldum. Onların yaşadığı yerleri gezmek görmek beni çok mutlu ediyor” dedi.

Ömrünün kalan kısmında Birgi mahallesinde doğa ile başbaşa yaşamak istediğini söyleyen 46 yaşındaki Elchıyev “Allah’ın bana verdiği bir bio enerji var. Ömrümün bundan sonraki sürecinde, Türkiye’de bulunan engellilerin iyileşmesi için devlete de başvurarak bunu resmi anlamda yapmak istiyorum. Doğduğum günden bu yana Gürcistan ülkesinin Tiflis kentinde yaşadım. Bundan sonra da bir Gürcistan Türk’ü olarak Türklere hizmet etmek istiyorum” dedi.

Birgi’de bir taş eve taşınarak yaşamını sürdürmeye başlayan Etibar Elchıyev, Gürcistan’da Kick Boks dalında antrenör olarak sporcular yetiştirdiğini de dile getirdi.

Ödemişli Mehmet Çetinbilek de “Kalp ameliyatı geçirdikten sonra, aile yakınlarımın yardımıyla elbiselerimi giyiyordum. Ancak Etibar Elchıyev ile tanıştıktan sonra bazı tedaviler uygulamasıyla artık kendim giyeceklerimi rahatlıkla giyebiliyorum” dedi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bademli Barajı üretime can suyu
Bademli Barajı üretime can suyu
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!