Advert
Advert
Advert

Ödemişliler fuardan memnun ayrıldı

Ödemişliler fuardan memnun ayrıldı
Ödemişliler fuardan memnun ayrıldı Küçük Menderes
Bu içerik 969 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin en büyük,  Avrupa’nın ilk dört tarım fuarından biri olma özelliği taşıyan 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na Ödemiş’ten de önemli firmalar katıldı. Meyve fidanı, tarım aletleri, süt sağım ekipmanları alanında faaliyet gösteren firmaların yanı sıra kooperatifler de fuarda kendilerini tanıtmak üzere yerini aldı.

Fuar İzmir’de binlerce kişiyi ağırlayan 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı dün sona erdi. Fuara Küçük Menderes havzasından Ziraat Odaları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ziyaretçi kafileleriyle katılırken Ödemiş’ten firmalar ve kooperatifler de açtıkları stantlarla dört gün boyunca üretimlerini anlattı, ilçeyi temsil etti. Ödemişli katılımcılar, Fuar İzmir ile birlikte Agroexpo’nun her geçen yıl daha çok ilgi görerek hareketlendiği görüşünde birleşti.

Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda hem fidanlarıyla, hem süt ürünleriyle hem de zeytinyağı ile yerini alan Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yoğun ilgiyle karşılaştı.

 

VERİMLİ BİR FUAR OLDU

Kooperatif standını ziyaret eden yerli ve yabancı konuklarla yakından ilgilenen ziraat mühendisi Ersin Baş, “Kooperatifimiz, Türkiye’nin en büyük tarım fuarına her yıl olduğu gibi bu yıl da katılım gösterdi. Fuara ilgi gayet güzel, katılım yoğun. Türkiye’nin bu alandaki en önemli organizasyonu. Kooperatif ortaklarımızın zeytinyağı, süs bitkisi, süt ürünleri ve meyve fidanı üretimlerini ziyaretçilerimize tanıttık. Fuarları bu açıdan önemsiyoruz. Bu bağlamda yurtdışından da önemli bir talep görüyoruz. Bizim açımızdan verimli bir fuar dönemi oldu” dedi.

 

“EV SAHİBİYİZ”

Bademli’de faaliyet gösteren Parlar Fidan da renkli ve modern çizgilere sahip standıyla özellikle yabancı konukların ilgisini topladı. Parlar Fidan Proje Danışmanı Ömer Börekcioğlu, fuarın İzmir’de düzenlenmesinin kendilerini ev sahibi olarak hissetmelerini sağladığını belirterek, “Biz Parlar Fidan olarak 8 yıldır bu fuara katılıyoruz. Ödemiş’i temsil ediyoruz. Ödemiş’ten 10 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bodur ve yarı bodur üzerine çalışıyoruz. Türkiye ihracatında da önemli rakamlara sahibiz. Bu fuar gelişim gösteren bir fuar. Aşağı-yukarı 3 yıldır bilhassa Fuar İzmir ile birlikte yurtdışı ziyaretçi profili artışta. Gayet memnunuz organizasyondan. Kendimiz de İzmir firması olduğumuz için ev sahibi olarak hissediyoruz. İki gündür büyük yoğunluk vardı. Güzel bir çalışma dönemi yaşadık” dedi.

 

KOOPERATİFLER KÖY-KOOP STANDINDA

Köy-Koop İzmir Birliği’nin açtığı stantta da Küçük Menderes havzasından Ödemiş’ten Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kiraz’dan İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Kırköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ürünleriyle yer aldı. Tire Süt Kooperatifi standında süt ve süt ürünleri ikramlarıyla fuarın dikkat çeken stantlarından biri oldu.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın