Advert
Advert
Advert

Koza-Der Aydın'daki çevre toplantısında

Koza-Der Aydın'daki çevre toplantısında
Koza-Der Aydın'daki çevre toplantısında Küçük Menderes
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

Ege Bölgesi'nde örgütlü çevre mücadelesi veren çeşitli dernek ve platformlar Aydın'da toplandı

 

Ege Bölgesi’nde örgütlü çevre mücadelesi veren çeşitli dernek ve platformlar Aydın’da toplandı.

Aydın Belediyesi Şükran Güngör Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Ege Bölgesi’nde çevre mücadelesi ile ön plana çıkan il ve ilçelerden köylüler de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını AYÇEP başkanı Mehmet Vergili yaptı. Vergili yaptığı açılış konuşmasında toplantıya katılan çevre gönüllülerine teşekkür ederek çevre mücadelesi hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Çevrenin ve doğanın korunması için mücadele edilmesi gerektiğini belirten Vergili, iktidarın bu konuda çeşitli rant çevrelerini koruduğuna dikkati çekerek vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde hesap sormalarını istedi.

Vergili, Aydın ve çevresinde yürüttükleri doğa mücadelesinde yüzlerce köy toplantı gerçekleştirdiklerini mitingler yaptıklarını ve davalar açtıklarını belirterek mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

AYÇEP başkanı Mehmet Vergili

Vergili’nin konuşmasının ardından çevre mücadeleleri ile ilgili bir film gösterimi yapıldı.

Film gösteriminin ardından toplantıya katılan çeşitli dernek platform ve partilerin temsilcileri kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Aydın’daki Jeotermal enerji mücadelesi ile ilgili neler yapılması konusunda konuşmalar yapıldı.

Toplantıya Ödemiş'ten Koza-Der adına katılan Salahattin Bağlı ve dernek üyeleri de Ödemiş ve çevresindeki çevre mücadeleri hakkında bilgiler sundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın