Advert
Advert
Advert

Torbalı, sağlık yatırımlarında altın çağı yaşıyor

Torbalı, sağlık yatırımlarında altın çağı yaşıyor
Torbalı, sağlık yatırımlarında altın çağı yaşıyor Küçük Menderes
Bu içerik 823 kez okundu.
Advert

250 yataklı devlet hastanesi, diş hastanesi, 100 yataklı huzur evi,  Ayrancılar Semt Polikliniği, sağlık ocaklarıyla İzmir'in Torbalı ilçesi, sağlık yatırımlarında altın çağını yaşıyor.

  Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, son beş yılda ilçede sağlık alanında çok büyük yatırımlar gerçekleştiğini belirtti. Görmez, Eğitimde olduğu gibi sağlık alanında da altın çağımızı yaşadık. Vatandaşlarımız tedavi, teşhis için çevre il ve ilçelere gitmekten kurtuluyor dedi.

  Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımına başlanan sağlık ocağı binasında incelemelerde bulunan Başkan Görmez, daha önce de Subaşı ve Türkmenköy’de sağlık ocağı yaptıklarını, ilçedeki bütün sağlık ocaklarının onarımı, yenileme ile diğer ihtiyaçlarını giderdiklerini söyledi. Görmez, Bir süre önce 250 yataklı devlet hastanesini hizmete açmıştık. İzmir’in en donanımlı ve en modern diş hastanesi inşaatında da sona gelindi. Ayrancılar’da semt polikliniği çalışmalarına başlandı. Burada ayrıca; 14 bin metrekarelik alanda bir sağlık kompleksi kurulması projesini inşallah hayata geçireceğiz. Göreve seçildiğimiz gün önceliğimiz sağlık ve eğitim demiştik. Devletimizden Allah razı olsun şeklinde konuştu.

  Torbalı’nın en büyük semtleri arasında yer alan Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımına başlanan sağlık ocağının, 185 metrekarelik kapalı alana sahip olduğu belirtildi. İçerisinde; doktor, hemşire odaları, bekleme salonu ve diğer sosyal alanlar bulunan sağlık ocağının, tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na teslim edileceği kaydedildi. Torbalı Belediyesi, Subaşı ve Türkmenköy Mahallelerinde de vatandaşın sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için eski okul binalarını tadil ederek sağlık ocağına çevirmişti.

İHA

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın