Advert
Advert
Advert

Bayındır, adaylığını Kayaköy’den ilan etti

Bayındır, adaylığını Kayaköy’den ilan etti
Bayındır, adaylığını Kayaköy’den ilan etti Küçük Menderes
Bu içerik 1088 kez okundu.
Advert

TURGAY KONURALP

İzmir’de özel bir hastanede doktorluk görevini sürdüren Ödemişli doktor Mehmet Bayındır, önümüzdeki yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediyesine bağımsız olarak adaylığını koymasının ardından, aday Bayındır doğup büyüdüğü Ödemiş’in Kayaköy Mahallesinde, şarkı türkü söyleyerek, ayrıca zeybek oynayarak hemşerilerinden oy istedi.

Kayaköy köy meydanında, Cuma namazı sonrasında,  seçim konuşmasını yapan doktor Mehmet Bayındır, daha sonra yöresel türküler söyleyerek zeybek oynadı.

 

“İZMİR ÇOĞU ŞEHİRLERDEN GERİDE KALDI “

Uzun yıllardan İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde başhekim yardımcılığı görevini yaptıktan sonra, emekli olan ve yine İzmir’de bir özel hastanede doktorluk görevini sürdüren İzmir Büyükşehir Adayı Doktor Mehmet Bayındır, bağımsız olarak adaylığını koyduktan sonra ilk iş olarak “Siyasete Taze Kan, İzmir’e Cerrah Başkan “ sloganıyla seçim çalışmalarına başladığını söyledi. Bayındır, bu çerçevede doğduğu Kayaköy mahallesinde adaylığını ilan ettiğini belirterek, İzmir’in çoğu büyük illerden geride kaldığını söyledi. Bayındır şunları kaydetti: “İzmir’in sorunları hemen mercek altına alınacak. Meşru olacak. Ayrıca çoğu şehirlerden İzmir’in geride kalması nedeniyle birçok sorunu olduğunu biliyoruz. Beni seçerseniz çok harika olacak. Bu seçimde bana verdiğiniz her oy boşa gitmeyecek. Her oy hem İzmir’in hem de Türkiye’nin önünü açacak”

Hiçbir yerden destek ve sponsor bulmadan organik ve hormonsuz bir şekilde seçimlere çıktığını dikkat çeken Doktor Mehmet Bayındır konuşmasının devamında şunları söyledi: “Siyasi ve devlet desteği olmadan, partilere  yapılan destekten uzak sadece ibadet adına bu seçimlere adaylığımı koydum. Burada sizlerin zamanını aldım. Ama acısını sizlere hem zeybek oynayacağım. Hem de türkü söyleyeceğim.” dedi.

 

“SİYASETE TAZE KAN! İZMİR’E CERRAH BAŞKAN“

Kayaköy’de hemşerilerine seslenen Büyükşehir’in bağımsız belediye başkan adayı Mehmet Bayındır yaptığı konuşmada şunları söyledi: “31 Mart yerel seçimlerde, belediye başkanlığına tercihli bağımsız adaylığımı duyurmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Halka hizmet etmenin hakka hizmet olduğunu bilerek bu yola çıktım. Bugüne kadar İzmir’e hizmet hizmet etmiş herkese teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde, hem il hem de ilçe belediye başkanlığı için yola çıkan tüm adaylara da başarılar diliyorum.

Adayım çünkü çalışmak bölgeme ve ülkeme hizmet etmek önceliğim. 31 yıldır bir doktor özellikle de cerrah olarak sağlık alanında 31 yıldır bir doktorum. Özellikle İzmir ve Ege bölgesinde yediden yetmişe hiç ayırım yapmadan, çalıştım, çalışıyorum. Bu süre içinde halkımızın sadece sağlık sorunlarının değil, daha pek çok sorunlarının da olduğunu da yakından gördüm. Ve yaşadım. Sağlık alanındaki sorunların ve halkın diğer sorunlarının çözümü için sadece doktorluk yapmanın yeterli olmayacağını halka hizmet için siyaset ile aktif ilgilenmem gerektiğini fark ettim. Sırf bu amaç ve hizmet için ulu önderimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Siyasetle İlgilenmeyen aydınları, bekleyen sonuç cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır“ veciz sözünden yola çıkarak 2002’den beri üst üste, 5 kez milletvekili aday ve aday adayı olarak da katıldım. 35 yıllık Samsun, Ankara, Diyarbakır, Artvin, Eskişehir ve İzmir’de yaptığım memuriyet ve hekimlik 16 yıllık idarecilik ve bir o kadar daha ve o kadar da siyaset hayatımda elde ettiğim bilgi birikimi ve tecrübelerimi, güzel İzmir’imizin, sorunlarına çözmek için kullanmak istiyorum. Bu şehri hak ettiği yere, taşımak, ona hayat vermek can suyu olmak en büyük temel hedefim. Bu bakımdan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adaylığımı koydum”

 

“NİÇİN BİR PARTİDEN ADAY OLMADIM?“

Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Bayındır konuşmasının devamında şunları söyledi: “Buna verebileceğim en güzel cevap tek kelimeyle şudur: Mecburiyetten, evet gerçekten mecbur ve çaresiz kaldığım için bu yolu seçtim. 2005-2006 yıllarına dayanan bu yolda, verdiğim büyük mücadele de gördüğüm hala devam eden, maalesef hepimizin etkilendiği ve çözümlenmediği takdir dede, uzun yıllar etkileneceği, partiler üstü siyasi bir sistem kronikleşmiş bu yola beni sevk etti. Peki bu sorun nedir? Demokrasimizin sağlıksız olmasıdır. Yani tedaviye ihtiyaç duymasıdır. Bildiğiniz üzere, demokrasilerin olmazsa olmazı halkın tarafından, yönetilmesidir. Peki halk bunu nasıl yapar. Özgür iradesi ile kendi içinden, kendi belirlediği, kişilerden yine kendi kendine seçtiği temsilcilerini, belediye başkanı, milletvekili, bakan, başbakan, Cumhurbaşkanı yaparak ülkeyi yönetir. Ülkemizde bu durum pek de öyle değildir. Yakın zamanda Cumhuriyetimizin 95. Yaşını kutladık. Ancak demokrasi açısından henüz, rüştümüzü bile ispatlıyamadık. Her ne kadar Cumhurbaşkanlığı seçiminde, tıkanan yollar açılarak halkın Cumhurbaşkanını seçmesini sağlayabilirsek de mevcut siyasi partiler ve seçim kanunlarımıza, göre halk belediye başkan adaylarını ve milletvekili adaylarını doğrudan belirleyip seçemez hale gelmiştir.”

Büyükşehir’e bağımsız olarak adaylığını koyarak seçim çalışmalarına doğduğu Ödemiş’in Kayaköy mahallesinden başlayan doktor Bayındır konuşmasında “ Demokrasinin en güzel örnekleri olmaları gerekirken, kendi iç yapıları ve işleyişleri itibarı ile demokrasiden çok uzak bir görüntü sergilemektedirler. Tüm Partilerimiz için, parti içi demokrasiden bahsedebilmek, pek mümkün değildir. Hasbelkader, parti, yönetimini, bir kere ele geçiren, ekip grup vs. artık orada ilanihaye kalıcı oluyor.İstisnasız bütün siyasi partilerimizle, bu geçerli üye delege ilçe  ve il başkanlarının çoğu kere kendileri belirlediği içinde, kongrelerde kendi iktidarlarını kaybetmiyorlar. Kısaca izah etmek gerekirse, biri giderken, yerine mutlaka grubundan birini bırakarak gidiyor. Sonuç kısır döngü aynı tas aynı hamam “

Bayındır, köy meydanında, İzmir’in Kavakları ile türkü söyleyerek başladığı  seçim çalışması kapsamında,  bazı Ege Türkülerini söylemesinin ardından tek başına zeybek oyunları oynadıktan sonra törene katılan Ödemiş’in Kuvayı Milliye Mücadele derneğinin başkanı Kudret Yeşilova ve derneğin diğer efeleriyle zeybek oyunlarını oynadı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın