Advert
Advert
Advert

Mezun olduğu okulda başarı hikâyesini paylaştı

Mezun olduğu okulda başarı hikâyesini paylaştı
Mezun olduğu okulda başarı hikâyesini paylaştı Küçük Menderes
Bu içerik 1303 kez okundu.
Advert

Ödemiş İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2011 yılında mezun olan ziraat mühendisi Nazım Mavioğlu, başarı hikâyesini öğrencilerle paylaştı. Okul yıllarında vasat bir öğrenci olduğunu belirten Mavioğlu, ilerleyen yıllarda azmettiğini ve yüksek lisans yapma hakkı elde ettiğini söyledi.

İlkkurşun Mesleki ve Anadolu Lisesi konferans salonunda öğrencilerle biraraya gelen Nazım Mavioğlu, öğrencilere kesinlikle ‘Ben bunu yapamam ya da başaramam’ dememeleri gerektiğini söyledi.

Liseden mezun olduktan sonra önce İngilizcesini geliştirdiğini ardından da İspanyolca öğrendiğini belirten Mavioğlu, öğrencilerin dikkatli bakışları altında 8 yıllık eğitim hayatını anlattı. Mavioğlu şunları söyledi:

“Ailem, hayvancılık, çiftçilik ve esnaflıkla uğraşır. 2011 yılında ben de sizler gibi okuduğum bu okulun bilgisayarlı muhasebe bölümünden mezun oldum. Lise yıllarımda ben de hayvancılık ve çiftçilik işleri ile aileme yardımcı oldum. Okul bittikten sonra Aydın ADÜ’nün iki yıllık tarımsal işletme bölümünü kazandım. Dikey geçiş sınavı ile Iğdır Ziraat Fakültesi’ni kazandım. Çok uzak ve soğuktu. Orada -30’u gördüm. Bizim iklimden çok farklı olduğu için orada yaşayamayacağımı gördüm ve yatay geçiş not ortalaması ile Kahramanmaraş’a geçtim. Yine oradan yeniden ADÜ’ye döndüm. Bu arada çok şehirler ve hocalar tanıdım; arkadaşlar edindim. ADÜ’de bir hocamın ilgisi ile yüksek lisansa başladım. Şimdi İspanya’da yüksek lisans programını takip ediyorum. Yurtdışında da çeşitli deneyimlerim oldu. İngilizce ve İspanyolca’yı iyi derecede konuşabiliyorum.”

Öğrencilerin çeşitli sorularını da yanıtlayan Mavioğlu, başarılı olmak için emek ve çaba gerektiğini söyledi. Öğrencilerin, daha yüksek hedefler belirlemesi gerektiğini söyleyen Mavioğlu, “İsterseniz başarılı olabilirsiniz” mesajı verdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı