Advert
Advert
Advert

ÖDEMİŞ CHP’DEN COŞKULU GECE

Soyer: “Aziz Başkan’ın başlattığı yerden devam edeceğiz”

ÖDEMİŞ CHP’DEN COŞKULU GECE
ÖDEMİŞ CHP’DEN COŞKULU GECE Küçük Menderes
Bu içerik 611 kez okundu.
Advert

 CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği birlik ve dayanışma gecesine katılan 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, hedeflerinin İzmir’deki 30 ilçeyi ve Büyükşehir’i kazanmak olduğunu belirtirken vatandaşların kuru soğana muhtaç hale geldiğini söyledi.

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’nın önceki akşam Belediye Düğün ve Kongre Sarayı’nda düzenlediği birlik ve dayanışma gecesi coşkulu geçti.

Davetli topluluğuna salonun yetmediği gözlenen geceye partinin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Yalova Milletvekili Özcan Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş, CHP Beydağ Belediye Başkan Adayı Feridun Yılmazlar, İYİ Parti Kiraz Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Avşar ile CHP ve İYİ Parti teşkilatları katıldı. İnce ve Soyer bir süre sohbet ederek seçim çalışmalarını değerlendirdi.

 

“YARDIM DEĞİL İŞ TALEP ETMELİSİN”

Vatandaşların ekonomik problemlerin içerisinde zor zamanlar yaşadığını kaydeden 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce de “Peki bu yerel seçimde bir slogan bulmak gerekirse ne derdim diye düşündüm. Herhalde bu seçimin sloganı şu olurdu: ‘Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana’. Tank palet fabrikası satılırken sesini çıkarmazsan Tekel, Petkim, Tüpraş satılırken sesini çıkarmazsan, arsalar, limanlar satılırken sesini çıkarmazsan sen yardıma muhtaçsın ya çocuğun da yardıma muhtaç olur. Oysa sen yardım değil iş talep etmelisin. ‘Hasandağı arpalıktır, eğer saban yürürse, her derede bir değirmen, eğer suyu gelirse, her köylüden birer tavuk, eğer köylü verirse, güzel gidiş bu gidiş, eğer sonu gelirse’” diyerek vatandaşların kötü gidişata dur demesini istedi.

“Kimin tutuklanması gerektiğine Erdoğan karar veriyor, kimin salıverilmesi gerektiğini Trump ile Merkel karar veriyor” diyen İnce, “Ne diyordu, ‘Al Papazı ver papazı’. Öyle mi oldu? O aldı mı papazı alamadı. Son 17 yılda Türkiye bir yüzsüzlükle karşılaştı. ‘Ne istediler de vermedik?’ diyor sonra ‘Ey CHP, Fetöcü müsün?’ diyor. Onlar birbiriyle kavga ederken biz onlara ‘Durun siz kardeşsiniz’ dedik. Onları Vali yapan, Kaymakam yapan, General yapan, 17 Üniversite açan bunlar. FETÖ ile AKP koalisyon kurup Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet ederken kardeştiler. Ne zamanki FETÖ, AKP’ye ihanet etti, kardeş kavgası başladı” ifadelerini kullandı.

 

“BEN SİZE İKİ HESAP SORAYIM”

Tunç Soyer’in babası savcı Nurettin Soyer üzerinden eleştirilmesine de tepki gösteren İnce, “Şimdi birisi çıkmış; bizim Büyükşehir adayımızın babasına laf ediyor. Birincisi kimse babasının hesabını vermek zorunda değil. Mesela benim babam Demirelci idi. Ben Ecevitçiyim. Madem siz bizim Belediye Başkan Adayımızın babasının hesabını sormaya kalkıyorsunuz, ben de size iki hesap sorayım. Bir; Tarım Bakanı’nın kardeşi FETÖ’den hapiste. Babanın hesabını veriyorsan kardeşinin hesabını da vereceksin. İki; darbenin 2 numaralı ismi Dişli. General Dişli’nin ağabeyini Büyükelçi yaptın. Sana gelince kardeşin hesabını vermeyeceksin. Bize gelince babaların dedelerin hesabını vereceğiz. Biz babalarımızın dedelerimizin hesabını veririz merak etme sen” dedi.

Yerel seçimlere değinen İnce, “İzmir'de 8 belediye bizde değil. Bak İzmir'e ne yakışır biliyor musunuz? İzmir'e 30-0 yakışır" dedi.

 

O SÖZLERE ÖDEMİŞ’TEN YANIT VERDİ

İnce hem Büyükşehir hem de ilçelerde zafere ulaşacaklarını belirterek, “Halk ekmeği Murat Karayalçın Ankara’da başlattı. 1970’lerde Ahmet İsvan tanzim mağazalarını İstanbul’da açtı. Aziz Kocaoğlu, İzmir’de çocuklara süt dağıttı. Eminim ki İzmir’de, Ankara’da, İstanbul’da başlattığı sosyal belediyeciliğin en iyi temsilcisi olacaktır Tunç Soyer. Kuşkum yok, daha da ileriye götürecek. Biz soğan diyoruz, patates diyoruz, ıspanak %80 arttı diyoruz,  patlıcan %83 arttı diyoruz.  Biri çıkıyor meydanlara 'Oy verirseniz, ruzu mahşerde berat belgeniz de yanına gelecektir' diyor. Benim anam ilkokul mezunu ama tam Karadenizli. Geçen gün telefon açıyor; ‘Ben oyumu AK Parti’ye vereceğim’ dedi. ‘Neden ana?’ dedim. ‘Oğlum baksana cennet garanti ben de 80 yaşına geldim’ dedi, makara yapıyor yani. İzmir'de birisi çıkıyor diyor ki, ‘Eğer Zeybekci'ye oy vermezsen Allah çarpar sizi' diyor. Allah sizi çarpar mı çarpmaz mı, onu bilemem. Allah bilir ama bu millet sizi 31 Mart'ta çarpacak" dedi.

 

SOYER’DEN KIRSAL KALKINMA VURGUSU

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer de “31 Mart’ta bir büyük seçim var. Ödemiş’in insanlarını, Ödemiş’in geleceğini ilgilendiren bir seçim. Bunun için Ödemiş’te CHP bayrağını dikmemiz, Ödemiş’te iktidar olmamız lazım. Ödemiş’te iktidar olursak bu toprakların hakkını vermeye başlayacağız. Çok daha fazla kazandıracağız üreticimize. Emin olun Hükümet’ten bir tek metelik istemiyoruz, kendi kendimize becereceğiz. Kendi kendimize yerelde kalkınacağız. Aziz Başkan’ın başlattığı yerden devam edeceğiz. Aziz Başkan belki de Türkiye'nin hiç bir yerinde olmadığı kadar kırsal kalkınmaya değer verdi, güçlendirdi. Onun bıraktığı yerden devam edeceğiz, fazlasını yapacağız" diye konuştu.

 

“SALONA SIĞMADIK SANDIKLARA DA SIĞMAYACAĞIZ”

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, geceye olan yoğun ilgiye dikkat çekerek, “Ödemiş yine Ödemişliliğini yapmış, salonu doldurmuş. Salonlara sığmadık, sandıklara da sığmayacağız” dedi.

CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş, “Ödemiş bizim evimiz. Biz büyük bir aileyiz” diyerek 31 Mart’ta gönülleri kazana kazana başarılı olacaklarını ifade etti.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı Semih Alpan ve aday Mehmet Eriş ile birlikte geceye katılanları selamlayarak, yerel seçim çalışmalarında vitesi daha da yükselteceklerini ve başarıya birlik-beraberlik içerisinde ulaşacaklarını söyledi. Şarkı ve türkülerle daha da hareketlenen gecede İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş ve Beydağ Belediye Başkan Adayı Feridun Yılmazlar birlikte zeybek oynadı. Başkan Adayı Eriş, gecenin finalinde organizasyonda görev alan personelle birlikte piste çıkarak emekleri için teşekkür etti.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı