Advert
Advert
Advert

ÖDEMİŞ’TE 18 YILDAN BERİ BİTMEYEN İŞKAZASI DAVASI

“Ne olur bu davayı bitirin artık”

ÖDEMİŞ’TE 18 YILDAN BERİ BİTMEYEN İŞKAZASI DAVASI
ÖDEMİŞ’TE 18 YILDAN BERİ BİTMEYEN İŞKAZASI DAVASI Küçük Menderes
Bu içerik 2785 kez okundu.
Advert

Turgay Konuralp

Ödemiş’in Gereli mahallesinde yaşayan 34 yaşındaki Kenan Özalp, 17 yaşındayken geçirdiği kazanın hayatını karattığını belirterek, konuyla ilgili davanın bira önce sonuçlanmasını istedi. İlçedeki bir elektrikçide çırak olarak çalışırken, bir araziye gittiklerini ve koluna ağır bir sondaj borusunun düştüğünü ifade eden Özalp, o tarihten beri sağ el bileğini kullanamadığını söyledi.

2002 yılında meydana gelen olayın davasının hala sonuçlanmadığını belirten Özalp, davanın 76’ıncı duruşmasında da sonuç çıkmadığını kaydetti.

 

“ADLİYEYE GİDİP GELMEKTEN YORULDUM”

Henüz ergenlik yıllarında iken geçirdiği kaza ile ilgili konuşan Özalp şunları anlattı: “17 yaşındayken, ailemin isteği üzerine Ödemiş’te meslek öğrenmek amacıyla, bir elektrikçiye verilmiştim. Gereli Mahallesi mevkiinde bir arazide sondaj çalışması yapılırken, kurulan ceraskalın paso sıyırması üzerine 4 tonluk borular bir anda, sağ el bileğime düştü. Yapılan müdahaleye ve tedaviye rağmen o iş kazası sonucu sağ el bileğimi, o günden sonra bir daha kullanamadım. Ayrıca olaydan bir yıl sonra da bu kazaya bağlı yüz felci oldum.”

Olayın ardından 17 yıl 6 ay geçmesine rağmen mahkemenin hala sonuçlanmadığını belirten Özalp, bir elinin iş görmez olması nedeniyle, kimsenin kendisine iş vermediğini dile getirdi.

Kenan Özalp konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti: “Davanın 75’inci duruşmasına önceki gün girdim. Önümüzdeki Mart ayına ertelendi. Bu iş kazası sonucunda neredeyse hayatım karardı. Çünkü nereye gitsem bir elim sakat ve yüzümün felçli olması nedeniyle işveren çıkmadı. Hayatımı kendi ailemizin işi olan hayvancılık ile uğraşıyorum. Mahkemenin devam etmesi nedeniyle engelli maaşı da alamıyorum. Müracaat ettim. Ancak netice alamadım. Mağdur durumdayım.”

Davanın biran önce bitmesini istediğini vurgulayan Kenan Özalp “Bazı davaların 3 yıl veya 5 yıl sürdüğünü duymuştum. Ama benim iş kazası davamda 17 yıl bitti. İş kazası davamın bir an önce bitmesini istiyorum. Ne olacaksa olsun. Adliyeye gitmekten artık yoruldum.” Dedi.

Özalp’in annesi Fatma Özalp de oğlu Kenan’ın sigortalı bir iş bulamadığını belirterek, “İş kazası davası 18 yıldan beri sürüyor. Olayı başkalarına anlattığımda dalga geçtiğim zannediyorlar. Oğlum kaza geçirdiği zaman 17 yaşındaydı. İnsanlar ‘Böyle bir şey olamaz!’ diyorlar. Olay sonrası tek elini kullanabildiği için kimse de iş vermiyor” dedi.

Fatma Özalp adalet bakanına yalvararak “Artık ne olur bu dava bitsin” şeklinde konuştu.

Özalp, “Oğlum 17 yaşında iş kazası geçirdi. Bu gün 34 yaşında ama hala davası devam ediyor. Artık bu duruşmanın bitmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı