Advert
Advert
Advert

Bezmez, TV 9 İzmir’den seslendi

Bezmez, TV 9 İzmir’den seslendi
Bezmez, TV 9 İzmir’den seslendi Küçük Menderes
Bu içerik 497 kez okundu.
Advert

Cumhur İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı mimar Münir Bezmez, TV 9 İzmir’deki özel yayına katılarak seçim sürecini değerlendirdi. Bezmez hedeflerini sıralarken

Cumhur İttifakı’nın Ödemiş Belediye Başkan Adayı mimar Münir Bezmez, TV 9 İzmir’de yaklaşık 2,5 saat süren özel yayınla Ödemişlilere önemli mesajlar verdi. Facebook üzerinden de binlerce kişiye ulaşan canlı yayında Halil Yörük’ün sorularını yanıtladı, projeleriyle ilgili önemli ipuçları verdi.

 

DOSTLUK RÜZGARLARINI DEĞERLENDİRDİ

Seçim öncesi oluşan dostluk tablosunun bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Bezmez, “Hiç kimse belediye başkanlığı makamında kalıcı değildir. Bu makamı bıraktığımızda biz yine halkın içinde olacağız.  Kavga etmenin ikilik çıkarmanın didişmenin hiçbir anlamı yok. Biz bunun en güzel örneğini 1994’te Mehmet Eriş arkadaşımla birlikte Ödemişlilere yaşatmıştık. Sevgi ve saygı içerisinde. Hakikaten Ödemiş’te konuşulmuştu günlerce. Benden sonraki yıllarda o kadar centilmence seçimler olmadı. Geldik 2019 seçimlerine. Ben mütevazılığı ve centilmenliği elimden bırakmam. Benim adaylığım daha önce açıklanmıştı. CHP’nin Ödemiş Belediye Başkan Adayı açıklandığında Cumhur Şener arkadaşımı tebrik etmem gerekiyordu. Hem arayıp tebrik ettim. Hem de sosyal medyamda yayınlandı. Aynı zamanda da ertesi gün; onlar tabi kendi aralarında yarışıyorlardı. Tatlı bir rekabet vardı. Bekir Keskin arkadaşım, Remzi Boyacıoğlu arkadaşım, Mehmet Eriş arkadaşım çok güzel yarışıyorlardı. Onları da arayıp ‘Üzülmeyin her şeyde bir hayır vardır’ dedim.

 

“ELİNDE ÇOK DEĞERLİ PROJE VARSA…”

Dedim ki; ‘Eğer bu görev bana nasip olursa sizlerin bilgi birikiminden faydalanmak isterim’ Hakikaten, Bekir Başkan projeci bir başkandır. Kim ne derse desin Bekir Keskin projeleri iyidir, ben onun dönemini inceledim. Bana nasip olursa, vardır elinde projeler. Konuşuruz Ödemiş için. Tamam bizim elimizde projelerimiz çok var. Hakikaten çok değerli proje varsa onun ismiyle de yapabiliriz, yapılmayacak diye bir şey yok. Kavga etmenin anlamı yok. Aradan bir iki gün sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun Ödemiş’e geleceği bilgisini aldım. Sonuçta bizim o şu an Büyükşehir Belediye Başkanımız. Farklı siyasi partiden olsa ‘Hoşgeldiniz’ demek gerekir diye düşünerek, Sayın Mehmet Kiremitçi’ye fikrimi ilettim. Karşılıklı denk geldik, iyi oldu. Bu iş böyle gider.

 

“ERİŞ’İ DÜĞÜNDE TEBRİK ETTİM”

Aradan zaman geçti. Kendi iç sorunlarıdır ona bir şey diyemeyiz. CHP bir aday değiştirme söz konusu oldu. Mehmet arkadaşım göreve getirildi. Tabi biraz panikledim, sosyal medyada yazayım mı yazmayayım mı? Yazdığım zaman yanlış anlaşılır mı diye düşündüm. İlk gördüğüm yer de bir düğündü kendisine ‘Hayırlı olsun’ deyip tebrik ettim. Daha sonra da sizin aracılığınızla tebrik ettim. Mehmet arkadaşım da benim gibidir. Benden farklı bir şey düşünmez. Ailece de görüştüğüm bir arkadaşım. Hangimiz hayırlısıysa o kazansın. Ama ikimizin arasındaki iddia şudur; ben daha iyisini yapacağım” diye konuştu.

Sosyal medya yorumlarıyla interaktif şekilde geçen yayında Bezmez projeleri önümüzdeki günlerde paylaşacağını vurgularken belediyenin yönetim şekli konusunda da fikirlerini aktardı.

 

BELDELERDEKİ HİZMET BİNALARI AKTİF HALE GETİRİLECEK

Bezmez, Ödemiş’te kırsaldaki mahallelere daha hızlı hizmet ulaştırmak adına ilçeyi dört bölge şeklinde değerlendirip kapatılan beldelerdeki eski hizmet binalarını aktif hale getireceğini, başkan yardımcılarının da bu bölgelerden sorumlu olacaklarını anlattı. Sadece bina olarak değil iş makinesi filolarının da şantiyelerle bölgelere paylaştırılacağını söyleyen Bezmez, ilçe ekonomisi ve turizmin gelişimi adına belediyede birim kurarak kalkınma adına adımlar atacaklarını da sözlerine ekledi. Bezmez, Ödemişspor’a destek konusunda halkın katılımının yanı sıra ilçenin önde gelen şirketleri ve holdinglerle işbirliği içerisinde olmak istediklerini söyledi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı