Advert
Advert
Advert

Eriş için miting gibi aday tanıtımı

Eriş için miting gibi aday tanıtımı
Eriş için miting gibi aday tanıtımı Küçük Menderes
Bu içerik 1014 kez okundu.
Advert

Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş için düzenlenen aday tanıtım toplantısı miting havasında geçti. CHP ve İYİ Parti üyelerinin katıldığı toplantıda CHP’li aday adayları da birlik-beraberlik görüntüsü verdi.

Geçtiğimiz hafta sonunda aday değişikliğinin yaşandığı Ödemiş CHP’de belediye başkan adayı Mehmet Eriş için aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı olarak lanse edilen Eriş geniş bir kalabalığa hitap ederek seçim sürecinde ilk mesajlarını verdi.

 

Eriş ve Şener kol kola

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, İYİ Parti Ödemiş İlçe Teşkilatı adına başkan yardımcısı Ediz Demir, CHP Beydağ Belediye Başkan Adayı Feridun Yılmazlar, daha önce başkan adayı olarak açıklanan Cumhur Şener, aday adaylarından Bekir Keskin ve Mustafa Aydın ile CHP ve İYİ Parti ilçe yöneticilerinin, üyelerinin ve vatandaşların katıldığı aday tanıtım toplantısı öncesi kortej oluşturuldu. CHP Ödemiş İlçe Binası önünden Hükümet Meydanı’na kadar aday Mehmet Eriş, Cumhur Şener, Mehmet Kiremitçi ve İYİ Parti heyeti ile kol kola yürüdü.

 

CHP ve İYİ Parti çelenk sundu

CHP ve İYİ Parti Ödemiş ilçe başkanlıkları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk konuşmayı yapan CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, “Bugün güzel bir gün. Güzelliklerin başlayacağı bir gün. Ödemiş’te baharı İYİ Parti ile kol kola getireceğiz. Korkuyorlar, korkacaklar, korkuşunlar. Millet İttifakı bayrağını Ödemiş Belediyesi’ne hep birlikte dikeceğiz” diye konuştu.

İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı Ediz Demir de modern Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükran ve saygılarını sunarak başladığı konuşmasında hep birlikte çalışma vurgusu yaparak, “Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

 

“İttifaka dil uzatanlara cevap bile vermeyin”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları olarak Ödemiş’te başarılı olacağımıza olan inancım sonsuz. Bizler yerel yönetimleri hısım, akraba ve kardeşle yönetmedik, herkese eşit hizmet etmek için çalıştık. Biz insanların açlık ve sefaleti üzerine mutluluk kurmadık, kazanç sağlamadık. Karun kadar zengin olanlara sesleniyorum. Her şey para değil, padişahlık değil, zenginlik değil. Öyle 1500 korumayla değil Ödemiş sokaklarında Atila Sertel gibi Bekir Keskin gibi Cumhur Şener gibi, Mehmet Eriş gibi korumasızca korkusuz gezeceksin. Halkı korkutarak seçim almaya çalışıyorsun. İnsanlara hakaret ediyorsun. İttifaka dil uzatanlara cevap bile vermeyin arkadaşlar, çukur, çamur, zillet, tezek diyorlar. Millet kendisine yapılan hakaretin hesabını sorar, gün hesap sorma günüdür. Bilinsin ki bizler 2-3 göz odalı evimizde dayanışma içerisindeyiz. Bilin ve söyleyin; o sarayda günde 1 milyon 850 bin lira para harcanıyor. Çiftçiye gelince yok. İşçiye gelince yok, emekliye gelince yok. Emekli olacak insanı yaşa takıyorsun. Sen 46 yaşında emekli oldun. İzmir'in insanını menfaatle, dolambaçlı yollarla kazanamayacaksınız.

 

“Bizim paramız yok, biz insan zenginiyiz”

Cumhuriyet kazanacak, demokrasi kazanacak, Cumhuriyetçiler kazanacak. Bütün kırgınlıklarınızı içinize gömün. Size yapılan hakaretlere rağmen incinseniz de incitmeyin. Bizim medyamız yok paramız yok. Biz insan zenginiyiz. Biz insan için varız. İnşallah Nisan ayında Feridun Yılmazlar'ı makamında, Mehmet Eriş'in makamında Cumhur kardeşimle birlikte bir fincan kahveyi içmek nasip olsun” diyerek seçimlerde başarılı olacaklarını belirtti.

Meşaleler eşliğinde konuşmasına başlayan Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş de “Hepinize teşekkür ediyor, her iki parti ailemiz adına iyilikler diliyoruz. Biz bu yola çıktığımızda genel merkezlerimiz ülkede oluşturulan AKP-MHP ittifakına karşı zorunlu olarak bir kamplaşma değil onlara karşı daha güçlü durabilmenin yolu olarak CHP ve İYİ Parti olarak bir dayanışmanın içerisindeler” dedi.

 

“Cumhur Şener’in onuru hepimizin onurunun üstünde”

CHP’de yaşanan aday değişikliği sürecinden dolayı asla mutlu olmadığını ve mutlu olamayacağını söyleyen Eriş, “Sayın Vekilimin de dediği gibi çok daha iyi çözümler bulunabilirdi. Ama karşı durmamız mümkün değil. Partimizin önce aday olarak gösterdiği ne yazık ki, ne yazık ki, ne yazık ki geri çekip beni aday yapması benim yükümü daha da artırmıştır. Cumhur Şener arkadaşımızın onuru hepimizin onurunun üstündedir. Evlatlarının eşinin onuru benim onurumdan daha aşağıda değildir bunu herkes böyle bilsin” diye konuştu.

 

“Ülkenin zenginliklerini yok pahasına satanlar bizi anlayamazlar”

İYİ Parti ile demokrasi gönüllülüğü içerisinde her beraber çalışacaklarını kaydeden Eriş, “Bu beraberlikle zorlukları yeneceğiz. Hiç yorulmayacağız. İnanarak yola devam edenler, Mustafa Kemal’in deyişi ile asla ve asla yorulmazlar. Biz halen Mustafa Kemal’in öğrenciliğine devam ediyoruz, bunu böyle bilsinler. Levhalardan T.C ifadesini kaldıranlar bizi anlayamazlar. Ülkesinin tüm zenginliklerini yok pahasına satanlar bizi anlayamazlar. Milli ve yerli deyip de ülkesinin en büyük silahlı gücünü tank-palet fabrikasını satanlar bizi asla anlayamazlar, anlayamayacaklar da. Ama şunu da unutmayalım AK Parti’ye gönül verenler, MHP’ye gönül verenler asla bizim rakibimiz değil. Asla başka bir durum yok.

 

“Biz kazandığımızda onlar da bizim kadar sevinir”

Biz herkesin mutluluğu için çalışıyoruz. Biz kazandığımızda seçimde onlar da en az bizim kadar sevinir. Söylenen her kötü söze bizim söyleyecek sözümüz var. Onlar her türlü kötü sözü söylesinler, ama asla biz bu konuda taviz vermeyeceğiz. İyilikten güzellikten ayrılmayacağız. Çünkü biz Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşı Veli’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız” dedi. Eriş’in sık sık sloganlarla kesilen konuşması sırasında açılan pankartlar da dikkatleri çekti. Eriş’in aday tanıtım toplantısı bol bol hatıra fotoğrafı çekimi ve marşlarla son buldu.

Başar Uçar

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı