Advert
Advert
Advert

Selin vurduğu Tire’de hasar tespiti sürüyor

Selin vurduğu Tire’de hasar tespiti sürüyor
Selin vurduğu Tire’de hasar tespiti sürüyor Küçük Menderes
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven İlçe Tarım Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Jandarma ekipleriyle selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu, yetkililerden ve vatandaşlardan bilgiler aldı, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.  

İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire-Belevi yolu üzerinde bulunan Akyurt Mahallesindeki Mezarlık ve çevresinde incelemelerde bulundu. Aşırı yağış nedeniyle mezarlığın duvarı yıkılırken, Tanrıseven İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi personelinden süratle istinat duvarının yapılmasını istedi. Yetkililer tarafından Mezarlık ile ilgili durum tespiti yapılarak çalışmalar başlanacağı belirtildi.

 

Nihai rapor 1 haftada tamamlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire Belediyesi, İZSU ve Karayolları ve Jandarma ekiplerinin çalışmalarını yerinde gören Tanrıseven, köprünün etrafı doldurularak yol ulaşıma açılması sonucu ekiplere teşekkür etti.

Afet sonrasında Akçaşehir, Akkoyunlu, Akyurt, Alaylı, Büyükkale, Çayırlı, Hasançavuşlar, İbni Melek, Karateke ve Kurşak mahallelerinde; yaklaşık 160 üretici tarafından 6500-7000 dekar alanda üretimi yapılan arpa, buğday, karamba, zeytin, çeşitli yem bitkileri, şeftali bahçesi ve kışlık sebze alanında hasar oluştu. Ön hasar tespit çalışması başlatılan bu alanlar için nihai rapor 1 haftada tamamlanacak.

İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız’ın da  konuyla yakından ilgilendiğini ifade eden Kaymakam Tanrıseven’den, bölgeyle ilgili gelişmeleri dakika dakika valiliğin izlediğini ve gelişmelerden haberdar olduklarını dile getirdi.

Bilgehan Sakıcı

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi