Advert
Advert
Advert

Ulus Meydanı seferberlikle tamamlanacak

İLK ETAP BELİRLENEN TAKVİMDE TESLİM EDİLEMEDİ

Ulus Meydanı seferberlikle tamamlanacak
Ulus Meydanı seferberlikle tamamlanacak Küçük Menderes
Bu içerik 2320 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile yeniden canlanması beklenen Ulus Meydanı’nda şantiye görüntüsü sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 3 milyon 35 bin liralık proje ile ilk etabını düzenleyeceği Ulus Meydanı’nda 300 günlük süreç Kasım ayı sonunda sona erdi ancak proje tamamlanamadı. Ulus Meydanı’nın ilk etabı Zübeyde Hanım Anadolu Meslek Lisesi’nden Endüstri Meslek Lisesi’ne kadar olan kesimi kapsıyor. Proje için yer teslimi yüklenici firmaya 9 Şubat 2018’de yapılmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Yeşil Alanlar Proje Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje Ödemiş’in merkezinde hayatı etkiliyor.

 

İlk etap tamamlanmadan ikinci etaba geçildi

Çalışmaların ilk etabı tamamlanamadan ikinci etap için de başlatılan çalışmalar meydanın ve parkın neredeyse tamamını şantiyeye çevirdi. Özellikle Cumartesi pazarının da en hareketli noktalarından olan mekânda kış aylarıyla birlikte çamur ve dar alan sorunu yaşanmaya devam ediyor. Çalışmaların yavaş ilerlemesi, ilk etabın tamamlanmadan ikinci etap çalışmalarının başlatılmasıyla kazılan toprakta ağaçların kökleri için tedbirli olunmaması, yeterli düzeyde alınmayan önlemler dolayısıyla ve Pazar esnafının ağaçlara bağladığı çadırlar nedeniyle parkın ve meydanın yıllara direnen ağaçları da birer birer yitiriliyor.

 

Büyükşehir yönetimi süreci masaya yatırdı

İlk etabın büyük ölçüde tamamlanmış göründüğü projenin geleceği için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Genel Sekreter Buğra Gökçe’nin, projeyi yürütmekle mükellef şube müdürlüğünün yetkilileri ve yüklenici firma temsilcilerinden oluşan yaklaşık 25 kişilik bir heyetle haftanın son gününde alanda incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Projenin geleceğinin ve süreçte yaşanan tıkanmaların aşılması için ön alan Büyükşehir yönetimi Ulus Meydanı projesini tamamlamak için sorunları masaya yatırdı.

 

15 Şubatta bitirilecek

Buğra Gökçe başkanlığında taraflarla yapılan inceleme ve görüşmelerin ardından Ödemiş’in kalbinde yer alan projenin 15 Şubatta tamamlanacağı bilgisine ulaşıldı. Projenin 15 Şubatta tamamlanması için yüklenici firma ekiplerinin yanı sıra Büyükşehir’in kendi öz kaynakları içinde yer alan ekip ve ekipmanla çalışmalara katılacağı, Ödemiş’in meydanını mevcut konumdan bir an evvel çıkarılması için çalışmalara hız verileceği öğrenildi.

 

Sportif faaliyetler açısından hayati konumda

Ödemiş’in kent merkezinde pek çok mahallenin kesiştiği noktada ve insan yoğunluğunun en fazla olduğu yaya bölgesi olan Ulus Meydanı stadyumun bulunduğu nokta olması itibarıyla da müsabakalar, sportif aktiviteler dolayısıyla ilçeye dışarıdan akan insan ve araç yoğunluğu açısından da hayati noktada bulunuyor. Özellikle Ödemişspor maçlarının olduğu günlerde takım ve taraftar araçlarının sıkıntı yaşadığı, araçların yanı sıra yaya trafiğinin de olmadığı günleri Ödemiş halkı geride bırakmak istiyor.

Gülten Kır Güzel

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti