Advert
Advert
Advert

Onlar için “Okul her yer!”

Onlar için “Okul her yer!”
Onlar için “Okul her yer!” Küçük Menderes
Bu içerik 595 kez okundu.
Advert

‘Okul her yerdir’ diye yola çıkan edebiyat öğretmenlerinden anlamlı ziyaret! Ödemiş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Haluk Seyit ve Kübra Kayaturan Seyit sosyal ağlar üzerinden belirledikleri temalar doğrultusunda örnek etkinliklere imza atıyor. Öğrenciler son olarak Ödemiş’te “Yaşlılara saygı” sloganıyla huzurevinde bir araya geldi.

İkinci yılına giren “Okul her yerdir” etkinlikleri çerçevesinde “Yaşlılara saygı” sloganıyla Ödemiş Belediyesi Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’ni ziyaret eden öğrenciler huzurevi sakinlerine hediyeler verip sohbet etti. Huzurevi sakinlerinin torun hasretini giderdiği ziyaret müzik şölenine de dönüştü. Huzurevi sakinlerinden Öngel Akı, kemanıyla konuklara müzik ziyafeti çekti.

 

“Okul her yerdir” etkinlikleri hız kesmiyor

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Haluk Seyit ve Kübra Kayaturan Seyit’in başlattığı “Okul Her Yerdir” projesi Ödemişlilerin oldukça dikkatini çekiyor.

Bu sloganla yola çıkan öğretmenler sosyal ağlar üzerinden düzenli olarak bir tema belirliyor ve bu temalarda etkinlik yapmak üzere tüm Türkiye’ye çağrıda bulunuyorlar. Etkinlik zinciri iki yıldan bu yana giderek artıyor.

“Okul her yerdir” projesinde bugüne kadar birçok gençle birlikte zor görünen birçok etkinliğe imza atıldı. Projeye gönül veren öğretmenler ve öğrenciler, görme engellilere hikâye, şiir hatta roman seslendirmek için bir Youtube adresi kurdu; sokak hayvanlarıyla ilgili duyarlılığı artırıcı etkinlikler gerçekleştirdi.

İmkânı olmayan liseli gençlere Elpa Kırtasiye, Ödemiş İşler Kırtasiye, Erol Kırtasiye, Kipa Kırtasiye’nin desteği ile üniversite hazırlık kitabı desteği sunarken İlkokullara yönelik “kitap kardeşliği” sloganıyla kitaplığını da yaptırmak üzere kitap desteği sağladı.

Tüm bunları yardımseverler gençler ve esnaflar aracılığı ile yapan öğretmenler okulun sınırları olmadığı görüşünü paylaşırken sınırları olan bir okul anlayışı ile eğitimin amacına hizmet edemeyeceğini dile getirdiler. Yüreğe dokunmayan öğretmenin ve okulun boş bir duvar örüntüsünden ibaret olduğunun vurgulayan öğretmenler, katılımcılarla güçlenen projelerine karşılıklı güvenle birlikte katılımın arttığını, Türkiye’nin birçok şehrinden fotoğraflar atıldığını söylediler.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi