Advert
Advert
Advert

Vali’den EBSO’ya takdir

Vali’den EBSO’ya takdir
Vali’den EBSO’ya takdir Küçük Menderes
Bu içerik 308 kez okundu.
Advert

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) 28 ülkenin oluşturduğu Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) tarafından “En İyi Oda” seçildi.  İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Bölgesi Sanayi Odası'na İzmirliler adına takdir belgesi verdi.

 Türkiye’de bu ödülü ilk olarak almayı başaran EBSO adına takdir belgesini EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar aldı. Vali Ayyıldız, Yorgancılar ve Yönetim Kurulunu başarılarıntebrik etti.

 

EBSO'da gerçekleşen törende konuşan Vali Ayyıldız, odanın aldığı ödüllerle İzmir'in ve Türkiye'nin göğsünü kabarttığını belirterek "EBSO, ISO 9000 kalite yönetim standardında Avrupa'nın ilk odası oldu. Kal Der Ege Bölgesi ve Türkiye mükemmellik ödülünü aldı. Bu başarılarının üzerine Türk ve yabancı rakiplerini de geride bırakarak Asya-Pasifik'in en iyi odası unvanını almıştır. İzmir Valisi olarak şahsım ve İzmirliler adına başarılarınızın devamını diliyorum" dedi. Ekonomik ve sosyal bakımdan gelişip kalkınmanın özverili bir çalışma gerektirdiğini vurgulayan Vali Ayyıldız, “Bu ödüller sadece ve sadece çalışmanın başarısıdır” diye konuştu.

 

“Avrupa Kalite Ödülü’ne hazırlık sürecindeyiz” 

Böyle önemli bir ödülü Türkiye'ye getirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getiren EBSO Başkanı Ender Yorgancılar Vali Ayyıldız’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kalite alanındaki çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Yorgancılar, "EBSO olarak Avrupa Kalite Ödülü'ne hazırlık süreci içindeyiz. 2020 yılı ocak ayında müracaatımızı yapıp eylülde yapılacak oylamanın ardından bu ödülü de almak istiyoruz" dedi.

 Konuşmaların ardından Vali Ayyıldız, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a takdir belgesi, plaket ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin bulunduğu bir tablo hediye etti.

 

Vali Ayyıldız, tablonun üzerinde yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kalkınma ve sanayi alanında “Sanayileşme en ileri ve gelişmiş Türkiye’ye ulaşmak için en kısa yoldur. Vatan savunması buna bağlıdır.” sözünü özellikle vurguladı.

Bilgehan Sakıcı 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu netice ile demokrasi kazandı"
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi
Ödemiş’te ‘Haziran Rüyası’ müzik ve şiir gecesi